تفاوت لیپوست و لیپوساکشن چیست؟

احتمالا این دو اسم را درمقابل هم زیاد شنیده اید ولی هردو به یک منظور و یک نتیجه انجام می شوند وتنها تفاوت آن دستگاه مورد استفاده می باشد.
تفاوت ساکشن معمولی ودستگاه لیپوست ،در وایبرشن سر کانولا در میان بافت چربی و پمپ مکانیزه و یکنواخت محلول اولیه  موجود در دستگاه لیپوست میباشد.

فواید و برتری هایی این ویژگی دستگاه لیپوست:

– محلول اولیه (Tumescent) در نقاط مختلف از بافت چربی به طور یکنواخت تزریق می شود.

– سبب جداسازی یکنواخت بافت چربی می شود.به خاطر وجود وایبرشن کانولا و عدم نیاز به فشار زیاد برای حرکات رفت و برگشتی کانولا،به حفظ انرژی و تمرکز جراح کمک به سزایی می کند.

– ظرافت و راحتی انجام عمل را افزایش می دهد.باعث می شود بافت چربی بصورت همگن و قابل استفاده برای تزریق (ترنسفر) به نواحی دیگر از بدن خارج شود.

– احتمال بوجود آمدن ناهمواری های سطح پوست یا نمای سلولیت پس از عمل کاهش می یابد.

* با این وجود درنظر داشته باشید که استفاده از لیپوست ،بیشتر به جلوگیری از اتلاف انرژی جراح و بالا بردن سرعت و تمرکز او کمک می کند و در نهایت این توانایی ، تجربه و مهارت جراح است که نتیجه ی عمل را مشخص می کند.بنابراین نگاه خود را به نوع دستگاه تحت عنوان عامل تاثیر گذار معطوف نکنید.

 تفاوت لیپولیزر و لیپوساکشن

لیپولیزر همانند لیپوماتیک در راستای یک هدف که آن از بین بردن چربی های انباشته ناخواسته و برهم زننده فرم زیبای بدن  است انجام می شود. اما  کاربرد آنها در افراد متفاوت با میزان چربی متفاوت است  که باعث می شود  به   هر فرد وابسته نیازش کدام یک توصیه شود. عملکرد لیپو لیزر به این صورت است که با استفاده از امواج اولتراسونیک وارد شده به سلول های چربی ، باعث ذوب و تخریب چربی می‌شود. این چربی ها به صورت نیمه مایع از سلول ها آزاد شده و به طور طبیعی از طریق مسیر لنفی و کبد دفع می شوند . همانطور که از تعریف لیپولیزر برداشت می شود . لیپولیزر یک روش غیر تهاجمی و با نتیجه دهی  در طولانی مدت می باشد. در لیپولیزر ریسک آسیب به بافت های دیگر مانند عصب و عضله وجود ندارد اما امکان دارد  خطر سوختگی به صورت بالقوه بیمار را تهدید کند.

فواید

در لیپولیز از بین رفت چربی های نزدیکی پوست هدف درمان هستند ، که این چربی ها به دلیل نزدیکی به پوست  و وجود ریسک که آسیب به پوست  مناطق مناسبی برای عمل لیپوساکشن نیستند. همچنین ممکن است لیزر به خاطر تحریک کلاژن سازی باعث سفتی و انسجام پوست شود. این موضوع ترس از افتادگی پوست را کاهش می دهد که همانطور که میدانید یکی از شکایات شایع ساکشن است.

به طور متوسط در لیپولیزر وابسته به مساحت دریافت امواج جلسات حدود یک ساعت به طول می انجامد. تاثیر پذیری آن ممکن است حدودیک الی دو هفته پس از جلسه نمایان شودامانتایج نهایی به تدریج طی۳ الی ۶ ماه کامل می شودبنابرایناستفاده از این روش بایدشکیبایی به خرج داد
لازم به ذکر است که برخلاف لیپوساکشن که چربی خارج شده قابل تزریق در مناطق دیگر بدن می باشد،در لیپولیز به دلیل تخریب کامل  چربی قابل خارج سازی نبوده و نمی‌توان به صورت مجدد از آن استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست