جراحی سینه (برست)

امروزه در عرصه ی زیبایی اندام،زیبایی سینه ها جایگاه بسیار قابل ملاحظه ای دارد.همه دختران به طور طبیعی از اندام زیبایی برخوردارند اما به دو علت ممکن است دست به تغییر اندام خود بزنند.اول ناراضی بودن از فرم و اندازه ی طبیعی اندام و دیگری تغییراتی که در طول زمان و به دلایل مختلف میتوانند باعث بد فرمی اندام شوند.
در این مبحث به انواع تغییرات برست(سینه) و عمل های مناسب هرکدام می پردازیم
سینه های دختران جوان ممکن است کوچک و یا ندرتا به دلیل عوامل ارثی خیلی بزرگ و بدفرم باشند.

همچنین با بارداری تغییراتی مانند افتادگی سینه،بزرگ شدن و بافت اضافه اوردن سینه یا کوچک و بد فرم شدن سینه به دنبال قطع شیردهی، زیبایی اندام را تحت الشعاع قرارمی دهند.
در برخی افراد جوان و معمولا در خانم ها پس از ورود به میان سالی نیز ممکن است متاسفانه به دنبال بروز کانسر برست(سرطان سینه) و حتی توده های خوش خیم، حجم متوسط از سینه تا کل سینه طی پروسه جراحی و درمانی فرد برداشته شود. در این افراد پس از بهبود از بیماری بسته به حجم سینه برداشته شده عمل هایی برای جایگزینی سینه و یا رفع عدم تقارن سینه انجام می شود
در ادامه با توضیح مختصری درمورد مداخلات زیبایی سینه،کاربرد هرکدام برای افراد مطرح شده مشخص می شود،شما می توانید انتخاب نام عمل جراحی توضیحات تکمیلی را مشاهده کنید:

افرایش سایز سینه با پروتز گذاری

این روش یکی از پرطرفدارترین روش ها در بین خانم های جوان به شمار می رود.چرا که انجام یک جراحی سریع با برش،خونریزی ومداخله ی اندک زیبایی بسزایی به اندام آنها می بخشد.عمل پروتزگذاری مناسب خانمهایی با سایز سینه کوچک یا افرادی که به دلیل بروز سرطان سینه خود را طی عمل جراحی به طور کامل برداشته اند ، می باشد. پروتزی از جنس سیلیکون یا سالین طی دو روش، زیر یا روی عضله پستان تعبیه می شود. سایز پروتز با در نظر گرفتن سلیقه بیمار و گنجایش عضله و برست بیمار توسط جراح انتخاب می شود.
برش عمل پروتز گذاری زیر چین پستان ایجاد می شود که بسیار کوچک است . معمولاً اسکار زیادی به جای نمی گذارد و اسکار ایجاد شده زیر لباس زیر مخفی میشود.

کاهش سایز پستان یا ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی یک جراحی درمانی زیبایی است که درآن، جراح با تکیه بر دانش خود میزان معینی از بافت هر دو سینه را داشته و با توجه به قرینه سازی سایز سینه را به سایز ایده آل نزدیک میکند. جراحی ماموپلاستی مناسب برای افرادی است که بافت سینه آنها به طور غیر عادی افزایش یافته وسایز غیر قابل قبولی دارد. این افزایش سایز افراطی و بدفرمی می تواند در اثر شیردهی ویا بطور ژنتیکی حتی در افراد مجرد نیز اتفاق بیفتد. در این گونه افراد به جز مسئله ی زیبایی اندام که آنها را به انجام این عمل ترغیب می کند مسائل درمانی نیز مطرح است. بزرگ بودن بیش از حد سینه ها باعث می‌شود که سنگینی آن به قفسه سینه، گردن و ستون مهره ها فشار آورده و باعث بروز مشکلات ثانویه شود.
ماموپلاستی از عمل هایی است که پس از آن با تغییر قابل توجه ای که در اندام شما بوجود می آید ،باعث جوانی و زیبایی شما می شود
به جز این دسته افراد، کسان دیگری نیز کاندید انجام این عمل هستند. ماموپلاستی در افرادی که با خارج کردن توده خوش خیم یا بدخیم از یکی از سینه های خود دچار عدم تقارن سینه ها شده اند نیز انجام می شود به این صورت که سینه ی بزرگ تر با جراحی هم سایز سینه ای می شود که به خاطر خروج توده از سایز آن به طور قابل توجهی کاسته شده است

لیفت سینه یا ماستوپکسی

به طور کلی لیفت یا بالا کشیدن سینه همانطور که از نامش مشخص است در موارد افتادگی سینه به کار می رود. افتادگی سینه در خانم ها به علت هایی مختلفی از جمله روند بارداری و شیردهی،افزایش سن و یا به طور ارثی اتفاق بیفتد. این جراحی برای افرادی توصیه می شود که:
– بارداری و شیردهی آنها به پایان رسیده
– فرم سینه آنها دراز و آویزان شده و می‌خواهند گرد و پر به نظر برسد
– سینه های فرد افتاده و نوک سینه رو به پایین قرار گرفته است

جراحی ماستوپکسی رامی توان ماموپلاستی محدود در نظر گرفت که طی آن سینه ها بالا کشیده شده و فرم گرد به خود می‌گیرند ، نوک پستان در مرکز قرار گرفته و هاله دور نوک پستان کاهش پیدا می‌کند.

ژنیکوماستی یا کوچک کردن سینه مردان

می توان گفت تنها سهم مردم از عمل های زیبایی سینه است .ژنیکوماستی رشد غیر معمول در سینه ی مردان ناشی از تغییرات هورمونی دوران بلوغ است.
لیپوماستیا به عارضه ای با شباهت ظاهری به ژنیکوماستی گفته میشه که در واقع بزرگی سینه در این افراد به علت انباشته شدن چربی است نه عوامل هورمونی. در برخی افراد هم لیپوماستی یا ژنیکوماستی به طور همزمان باعث بزرگی سینه مردان می شود.
درطی این جراحی بافت غده سینه و بافت چربی سینه برداشته می‌شود. در صورت زیاد بودن بافت برداشتی و وجود پوست اضافه، جراح پوست اضافه را برداشته و نوک سینه را در محل اصلی قرار می دهد.

همچنین ژنیکوماستی در افراد بایسکشوال و متمایل به داشتن ظاهر مردانه، در صورت وجود بافت اندک سینه انجام می شود
*با توجه به ظاهر و بافت سینه شما و صلاح دید جراح ممکن است جراحی های ذکر شده به صورت ترکیبی انجام شود مانند عمل لیفت سینه همراه با پروتز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست