لیزر فوتونا چیست؟

همه ما با گذشت زمان و ورود به دوره میانسالی و همزمان با پدیدار شدن اولین علامت  از فرایند افزایش سن به  دنبال مراقبت از پوست و جلوگیری از بیشتر شدن علامت های فرسودگی میرویم.
امروزه روش‌های  جوانسازی و مراقبت از پوست زیادی وجود دارد که هر کدام با توجه به  زمان اقدام و میزان پیشروی  فرسودگی پوست برای افراد مختلف کاربرد دارد.

روشهای جراحی و تهاجمی مانند  لیفت و یا تزریق برای پر کردن مناطقی مانند خط خنده و چروک های عمیق وجود دارد. همانطور که میدانید با وجود تهاجمی بودن و درد و خونریزی، این روشها برای افرادی که در مرحله ی پیشرفت ای فرایند افزایش سن قرار گرفته اند مناسب است. از مزایای دیگر این روش سرعت پدیدار شدن نتایج آن است .
روش های غیر جراحی به دلیل هزینه ، مداخله  ،عوارض و سختی کمتر همیشه بیش از روشهای جراحی مورد استقبال قرار میگیرند . این روشها در افرادی که هنوز در ابتدای این فرایند قرار گرفتند بسیار مناسب می باشد . اما باید در نظر داشت که برخلاف آنچه در مورد روشهای جراحی گفته شد نتایج آن بلافاصله پس از انجام  آن مشهود نمی باشد و مدتی زمان می‌برد تا  پس از جلسات مداوم درمانی به نتیجه دلخواه برسید.

لیزر 4 بعدی فوتونا یک درمان مرکب از چهار روش  است که اثرات یکدیگر را تقویت می کنند و به اصطلاح هم افزاینده هستند . این روش درمانی به دو صورت از روی پوست و داخل مخاط دهان انجام شده و در اکثر موارد بهبودی قابل ملاحظه ای ایجاد می نماید .لیزر فوتونا یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی با استفاده از فناوری چند لیزر  به نام های اربیوم یاگ و ان دی یاگ می باشد.

سیستم لیزر فوتونا شامل طول موج هایی است که سبب می شوند در مقابل  انواع شرایط پوستی کارآیی داشته باشند .طول موج های این لیزر نه تنها باعث افزایش کارایی لیزر میشوند بلکه با افزایش دقت  در مناطق  حساس،عوارض را به حداقل می‌رسانند.

با توجه به این که از نظر بالینی ثابت شده است که برای انواع پوست بی خطر است اما با این حال می توان آن را حتی به صورت بدبینانه کم خطر ترین نوع لیزر در نظر گرفت. چرایی مطرح شدن کم خطرترین لیزر این است که اگر در صورت تمایل به تاثیرگذاری بیشتر و یا صلاح دید پزشک با توجه به بافت هدف انرژی لیزرافزایش یافت، التهاب و قرمزی و اندکی بر روی پوست  پدیدار می شود. استفاده از لیزر فوتونا و سریعترین روش ممکن برای جوانسازی پوست را به شما ارائه می دهد.

فوتونا اولین تولید کننده بود که دو طول موج لیزر مکمل را در یک سیستم واحد معرفی کرد که با استفاده از ویژگی های منحصر به فرد و برهمکنش بافت لیزر در هر طول موج می توان به طور چشمگیری نتایج بهبودی را ملاحظه کرد. فوتونا موفق به کسب لقب بهترین لیزر در در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ شده است.

لیزر  فوتونا راه‌حل‌های نوآورانه ای در گستره‌ای از درمانهای زیبایی شناسی از جمله تجدید پوستی و جوانسازی پوست ، محو رگ ها و ضایعات عروقی ، ضایعات رنگدانه شده ، برداشتن خالکوبی ، کاهش موی زائد  ،خطوط  پوستی مانند چین و چروک ، بافت نامنظم پوست ، جای زخم آکنه و در مواردی پیکرتراشی را در دسترس قرار می دهد.

فرایند انجام جوانسازی با لیزر فتونا  بدون احتیاج به مواد تزریقی و با مراحلی از داخلی دهان و از روی پوست موجب اقدامات ضد پیری در لایه های سطحی میانی و عمقی پوست می باشد.
همانطور که از نام FOTONA 4D مشخص است روشی چهار بعدی است  که برای لیفت صورت ، سفت شدن صورت و همچنین رفع چین و چروک و خطوط ریز استفاده می شود.
مراحل انجام لیزر به این صورت است است که اشعه لیزر با تحریک کلاژن سازی  در سلول های سازنده کلاژن یا همان فیبروبلاست ها که طی روند افزایش سن کم کارکرد  شده‌اند ، موجب افزایش  کلاژن سازی شده که به دنبال آن جوانی و قوام پوست حاصل می شود.

در مرحله اول لیفت صورت لیزر اربیوم یگ  از داخل دهان انجام می شود. بدون درد ،خونریزی و یا ایجاد زخم  باعث قوام بافت‌های داخلی دهان می شود  و با بالا رفتن قوام بافت صورت خنده و خطوط دور لب  از بین میرود این مرحلهSmoothLiftin  نامیده شده است که باعث تحریک کلاژن سازی از  داخل میشود.نتایج حاصل از SmoothLiftin برخلاف تزریقات پرکننده پوستی دوام بیشتری دارند.

مرحله دوم به نام 3 Frac به وسیله لیزر ان دی یگ در کلاژن سازی در بافت های عمقی قسمتهای شل شده صورت  عمل می کند. این درمان قادر به رفع بی نظمی هایی است که ممکن است در جراحی‌های زیبایی قبلی به جا مانده باشد.

در مرحله سوم  گرما دهی به پوست به صورت هم افزایی باعث فرم گیری و پوست میشود و در نهایت مرحله چهارم عملکرد پیلینگ و  برداشتن سلول های مرده پوست شفافیت و درخشش رابه  پوست شما هدیه می کند.

قسمت های مختلف درمانی دستگاه Dynamis FOTONA-SP  شامل:
PIANO, SupErticial, SmoothLiftin, FRAC3 در همکاری با یکدیگر  و با کمترین عوارض و طول دوره نقاهت و بدون نیاز به بیهوشی عملکرد قابل ملاحظه و چشم گیری دارند .احساسات افراد در حین انجام پروسه لیزر در حد وجود حرارت افزاینده است که پس از اتمام فرآیند از بین میرود . افراد پس از انجام لیزر می توانند با دوری کامل از نور مستقیم خورشید به فعالیت روزمره خود بازگردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست