لیفت سینه

جراحی بالا بردن با لیفت سینه یک جراحی زیبایی برای رفع افتادگی سینه ها می باشد. افتادگی سینه به دلایل مختلفی مانند افزایش سن و یائسگی ، تعدد بارداری ،کاهش سایز پس از شیردهی، تغییر وزن شدید و ناگهانی، استفاده از سوتین با سایز نامناسب و مصرف دخانیات ایجاد می شود رخ می دهد. در افزایش سن و بارداری رباتهایی که فرم سینه را حفظ میکنند خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند و نمی‌توانند فرم متناسب سینه را حفظ کنند.

افتادگی سینه با توجه به پیشرفت آن ، جایگاه قرار گیری نوک سینه و فرم نهایی سینه در درجات مختلفی دسته بندی می شود و با در نظر گرفتن درجه افتادگی درمان لازم توسط جراح صورت می گیرد.
زیبایی اندام در بانوان به میزان زیادی در اعتماد به نفسه آنها تاثیر گذار است و زیبایی برست در این مورد از جایگاه مهمی برخوردار است لذا افتادگی سینه می‌تواند منجر به ایجاد بار روحی روانی در فرد بشود. برای از بین بردن کامل افتادگی سینه و به دست آوردن فرم مطلوب ،متاسفانه هیچ روشی به میزان جراحی نتیجه بخش نمی باشد.

جراحی لیفت سینه تقریباً مشابه عمل ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه است با این تفاوت که در این روش بافتی از تیم خارج نشده و فقط پوست اضافه برداشته می شود. در نتیجه جراحی لیفت، سینه فرم گرد به خود میگیرد ، نوک سینه و هاله اطراف آن در محل طبیعی جایگذاری شده و سایز هاله کاهش می یابد،عدم تقارن سینه ها رفع می شود و باعث زیبایی هر چه بیشتر سینه میشود.

به دنبال برداشته شدن پوست اضافه از سینه معمولا متمرکز شدن بافت سینه سبب می شود که فرم گرد و متناسبی در سینه بوجود بیاید اما در برخی موارد فرد تحت جراحی از بافت سینه خیلی کمی برخوردار است و لیفتینگ به تنهایی نمی تواند فرم ایده آل را برای وی به ارمغان بیاورد.در این موارد از جراحی ترکیبی لیفت و پروتز گذاری استفاده می شود و با جایگذاری پروتز مناسب نتیجه ی عمل کاملا مطلوب خواهد شد.

برای انجام عمل لیفت سینه فرد مورد عمل باید از شرایطی برخوردار باشد.مانند:

– داشتن حداقل ۱۸ سال سن و ثابت شدن سایز سینه ها.
– گذشت دو ماه از شیردهی و نداشتن قصد بارداری مجدد(هرچند که انجام این عمل مانع از شیردهی نمی شود اما باید در نظر داشت که بارداری مجدد نتایج عمل را تغیییر داده و باعث تغییر فرم مجدد سینه می شود.
– عدم تقارن همراه با افتادگی سینه
– قرارگیری نوک سینه به سمت پایین
– ترک مصرف دخانیات از یک ماه قبل
– نداشتن بیماری های زمینه ای

روند انجام عمل لیفت سینه:

پیش از انجام عمل همانند عمل ماموپلاستی جراح با توجه به به دانسته های خود خطوط برش و اتصال را روی سینه فرد طراحی می کند که در حین عمل و با خوابیدن فرد دید درستی نسبت به محل های برش داشته باشد. جراح به وسیله این برش ها هاله دور سینه را کاهش داده و به محل اصلی باز می گرداند همچنین پوست اضافه سینه را خارج می کند.

انتخاب پلن عمل و برش مورد نیاز بستگی به میزان افتادگی سینه فرد دارد .در خانم هایی با افتادگی سینه متوسط و دارای بافت سینه کافی برشی دور هاله سینه زده می شود و همچنین با ایجاد یک برش بزرگ تر دور و برش قبلی و خارج کردن پوست اضافه مابین آنها نوک و هاله سینه را به مکان اصلی منتقل کرده و برش بزرگتر را به صورت عمودی در زیر هاله ترمیم می کند.

در خانم‌هایی با افتادگی سینه شدیدتر برش ایجاد شده بزرگتر بوده و تا چین سینه ادامه پیدا می کند اما در نهایت نتیجه عمل افراد به گونه ای است که جای برش در آن ها مشابه است.
بیهوشی اجرا شده در این عمل جراحی ، بیهوشی عمومی می باشد به طور معمول حدود ۲ تا ۳ ساعت بسته به وضعیت بیمار جراحی به طول می انجامد. پس از پانسمان و گذشتن زمان ریکاوری به بخش منتقل شده و طبق نظر پزشک معالج زمان ترخیص زیباجو مشخص خواهد شد.

نکاتی که باید در دوران نقاهت جراحی لیفت سینه رعایت کنید:

از مصرف دخانیات تا حداقل دو هفته پرهیز کنید چراکه بهبودی زخم ها را به تاخیر می اندازد
پس از عمل مایعات و مواد غذایی حاوی پروتئین، امگا 3و آنتی اکسیدان را به میزان کافی مصرف کنید
به اندازه کافی استراحت کنید تا بدن به طور کامل ریکاوری شود.

– به منظور کاهش ورم و خوش فرم شدن سینه ها گن طبی را از همان روز بعد از عمل استفاده کنید.
– مصرف نمک را محدود کنید.
– به مدت دو هفته پس از عمل لیفت سینه باید از فعالیت های سنگین ، جابجایی اجسام و هر گونه فعالیتی که بدن فشار وارد کند پرهیز کنید. همچنین استراحت مطلق توصیه نمی شود بنابراین راه بروید و فعالیت های سبک انجام دهید.
– پس از عمل بهترین پوزیشن برای خواب پوزیشن طاق باز می باشد لازم به ذکر است از از خوابیدن در پوزیشنی که به سینه ها فشار وارد کند بهبودی و فرم مطلوب سینه را دچار اختلال می ‌کند.

بهبودی پس از عمل لیفت سینه

میزان درد در عمل لیفت سینه:میزان درد هر عمل با توجه به وسعت عمل و تحمل فرد متفاوت است. در مورد عمل لیفت سینه میزان تداخل و گرید افتادگی سینه در میزان درد و بهبودی آن موثر است ولی در کل با مصرف مسکن قابل تحمل است. درد عمل لیفت سینه تا حدود یک هفته از شدت آن کاسته می شود.

تخلیه ترشحات پس از عمل عمل لیفت سینه: به وسیله درن تخلیه خونابه ها انجام شده و در حدود سه تا چهار روزه بعد توسط پزشک خارج میشود. پس از آن پانسمان ساده برزخم قرار می‌گیرد و با ماساژ خیلی سطحی و آهسته می ‌توان به تخلیه کامل آن کمک کند.

بهبود زخم و جای زخم پس از لیفت سینه: این دو مورد به شدت تحت تاثیر ویژگی های بدنی و ترمیم زخم توسط بدن هستند اما در مقایسه با دیگر اعمال جراحی به دلیل سطحی بودن برش زخم با سرعت بیشتری بهبود پیدا می‌کند. جای برش در دو ناحیه ی دور هاله ی سینه و خطی عمودی در زیر نوک سینه است که حتی در صورت ماندگاری قابل توجه نیستند. برای ترمیم هرچه سریعتر زخم زخم و کاهش اسکار ناشی از آن میتوان از کرم های ترمیم کننده سطحی استفاده کرد.

تورم و کبودی عمل لیفت سینه: این دو عامل تحت تاثیر وسعت عمل و ویژگی‌های بدنی فرد متغیر است. تورم با استفاده مداوم از گن و سوتین طبی و همچنین پرهیز غذایی کنترل می شود. کبودی نیز با استفاده از است کمپرس ها تا حدودی تعدیل خواهد شد و هر دو پس از حدود ده روز محو خواهند شد. فرم اصلی سینه چیزی در حدود ۴ الی ۶ ماه پس از عمل قابل قضاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست