پروتز

امروزه افرایش سایز سینه یا پروتز سینه یکی از پرطرفدارترین روش ها در بین خانم های جوان به شمار می رود. چرا که انجام یک جراحی سریع با برش،خونریزی ومداخله ی اندک زیباییه سزایی به اندام آنها می بخشد.خوش فرم بودن سینه ها اعتماد به نفس زیادی به افراد می بخشد.
عمل پروتزگذاری مناسب خانمهایی سایز سینه کوچک است. این دسته از افراد به دلایل مختلفی متقاضی انجام این جراحی هستند.

افراد کاندید پروتزگذاری سینه

* دختران بالای 18 سال که با وجود اتمام بلوغ و تثبییت تقریبی رشد جسمی دارای سینه های کوچکی هستند.

* خانم هایی با وجود عدم تقارن سایزی سینه ها

* افرادی با کاهش سایز سینه ها به دلیل تغذیه نامناسب،ورزش سنگین، افزایش سن و …

* خانم هایی که پس از شیردهی سینه های آنها حجم و قوام خود را از دست داده است.

* حتی افرادی که از سایز سینه ی متعادلی برخوردار هستند ولی خواهان افزایش سایز سینه هستند.

* افرادی که به دلیل بروز سرطان سینه خود را طی عمل جراحی به طور کامل برداشته اند.در این افراد به دلیل تضعیف روحیه شدیدی که طی درمان سرطان و برداشت سینه تجربه کرده اند،انجام پروتز گذاری تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس و تقویت روحیه آنها دارد.

انواع پروتز سینه

پروتز های سینه تحت  سه فاکتور دسته بندی می شوند: جنس،سایز و شکل پروتز

پروتز ها از لحاظ جنس مواد داخلی  به سه دسته  سالینی یا آب نمکی، سیلیکونی و ثابت تقسیم می شود.

پروتزهای سالینی

پروتزهای سالینی نوعی از پروتزهای کاشت  سینه محسوب می‌شوند که از آب و نمک استریل شده پر شده اند. تقریباً استفاده از این پروتزها منسوخ شده و خیلی کاربرد ندارند. این پروتزها دارای محاسن و معایبی هستند .

معایب آن که باعث استفاده کمتر از آن شده است شامل: نداشتن فرم طبیعی، سختی کار با انها ، مقاومت کم آنها در مقابل ضربه، نیاز به برش بیشتر به هنگام تعبیه پروتز به دلیل انعطاف کم آن می باشد.
پروتزهای سالینی مقاومت پایینی در مقابل ضربه دارد و پس از برخورد و بروز فشار زیاد محتمل است که مایع داخل آن به بیرون نشت کرده و پروتز صاف شود. البته به دلیل  جذب آب و نمک استریل توسط بدن، نشت  مواد مشکلی به وجود نمی آید.همچنین پروتزهای سالینی اصولاً برای افراد زیر ۱۸ سال استفاده نمی شود
البته حسن استفاده از این پروتز،قیمت مناسب تر آنها در مقایسه با سایر پروتز ها و نیاز کمتر به مانیتورینگ توسط دکتر می باشد

پروتزهای سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی از جدیدترین و پرطرفدارترین پروتز های تولید شده می باشند .دلیل آن نیز نزدیک بودن به فرم طبیعی سینه خانمها ، امنیت بیشتر آن در مقابل ضربه و راحت بودن کار با آن حین عمل به دلیل انعطاف بیشتر پروتز است.
پروتزهای سیلیکونی  پس از عمل فرم زیباتری به بدن می بخشد. مقاومت بالای آن  باعث شده که احتمال ترکیدن آن خیلی ضعیف باشد  اما دانستن این نکته هم لازم است که بدانیم در صورت ترکیدن پروتز سیلیکونی مواد داخل آن جذب نشده درون بافت پخش می شود لذا برای خروج آن به عمل جراحی نیاز است.
در صورت استفاده از پروتزهای سیلیکونی در دوره های منظم باید با انجام ام آر آی و معاینه پزشک از سلامت  و جای درست پروتز اطمینان حاصل شود.

پروتزهای ثابت

پروتزهای ثابت نسل جدید تری از پروتزهای سینه است که تحت هیچ شرایطی تغییر ظاهری پیدا نمی کند و همین دلیل نامگذاری آنها به نام پروتزهای ثابت می باشد. احتمال آسیب یا ترکیدن این پروتزها به دلیل تراکم بیشتر سیلیکون درون آنها بسیار کم است و حتی اگر این اتفاق بیفتد همان تراکم زیاد باعث می شود که تغییر شکلی در سینه ایجاد نشود. این پروتزها شبیه فرم سینه در  قسمت پایین خود دارای تراکم بالاتری هستند. اینگونه پروتزها با وجود محاسن فوق العاده به دلیل قیمت بسیار بالا و نیاز به برش بزرگ برای تعبیه  با استقبال کمتری روبرو می شود

جهت مشاهده ادامه مقاله و انواع پروتزها کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست