درمان با فوتونا

درمان با فوتونا

لیزر فوتونا به جز کاربرد های جوان سازی ،کاربردهای درمانی نیز دارد. برخی از امراض بوستی که درمان آنها به طور موضعی و سیستمیک انجام می پذیرد،توسط لیزر فوتونا بهبود می یابند.چند نمونه از کاربرد های درمانی فوتونا شرح داده شده است:

درمان قارچ ناخن با لیزر فوتونا

قارچ ناخن یا اونیکومایکوزیس به دلیل رشد ببش از حد قارچ در زیر بستر ناخن ایجاد میشود که علاوه بر ظاهر ناحوشایند، قابل انتقال به سایر ناخن ها میباشد. عوامل مستعدکننده قارچ ناخن، عبارتند از دیابت، نقص سیستم ایمنی بدن، و عدم رعایت نکات بهداشتی، و استفاده مداوم از ناخن مصنوعی و کاشت ناخن میباشد.

درمان قارچ ناخن شامل درمانهای موضعی و لیزری میباشد. درمان های دارویی قارچ ناخن بسیار زمان بر میباشد، از این رو، یک روش انقلابی درزمینه درمان قارچ ناخن ، لیزر فوتونا میباشد که علاوه بر انکه عارضه ایجاد نمیکند لکه اثربخشی بسیار عالی در مدت زمان کوتاه نسیت به سایردرمانهای خوراکی قارچ ناخن دارد.
در لیزر فوتونا، طول موج ان دی یگ بااستفاده از حرارت قارچ ناخن را ازبین میبرد که خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد، تشخیص بیماری قارچ ناخن و تعداد جلسات و فواصل آن، توسط پزشک متخصص و مجرب صورت میگیرد.

درمان رگهای عروقی یا واریس با لیزر فوتونا

اسپایدر وین، عروق ریز کوچک و قرمزرنگ ویا بنفش و آبی هستند که در سطح پوست بوضوح نمایان هستند و ببشتر در پاها و صورت دیده میشوند. اغلب در خانمهابدلیل شغل و سبک زندگی دیده میشود و باافزایش سن افزایش می یابند.
علت ایجاد اسپایدر وین یا اصطلاح عامیانه واریس، همان مشابه واریس واقعی است و مهمترین انها وراثت، ایستادن طولانی، مانند مشاغل ارایشگری، پرستارها، کارگران و ازین قبیل.. و چاقی بویژه سلولیت اندام تحتانی، تغییرات هورمونی و قرص های هورمونی، و ضدبارداری، همچنین قرارگرفتن در عرض اشعه uv و سولاریوم، و تزریق ژل و چربی میباشد.

واریس معمولا دردناک و برجسته است و در اثر ایستادن های طولانی ازاردهنده و دردناک میشود و درمان ان جراحی است ولی اسپایدروین ها یا رگهای عنکبوتی از نظر زیبایی مشکل افرین هستند. لیزر فوتونا بدون جراحی و با پروتکلهای پیشرفته و نوین در جلسات محدود این عروق را ازبین میبرد. طول موج ان دی یگ لیزر فوتونا به داخل عروق نفوذ کرده و رگ ها را محو میکند. تعداد جلسات لیزر فوتونا توسط پزشک مجرب تعیین میشود.

درمان ترکهای پوستی با لیزر فوتونا
Fractional laser

این درمان غیر تهاجمی است یعنی با استفاده از تکنولوژی پیشرفته،اشعه لیزر را به هزاران اشعه میکروسکوپیک تقسیم می کند ،لیزرفرکشنال فوتونا فقط بخشی از پوست تحت تأثیر اشعه قرار می گیرد. لیزرفرکشنال فوتونا حد واسط لیزرهای تخریبی (ablative) وغیرتخریبی(nonablative ) است. در حالیکه لیزرهای تخریبی فقط روی سلولهای سطح پوست اثر گذاشته و لیزرهای غیر تخریبی فقط روی درم ( لایه میانی پوست) مؤثر است، لیزر فرکشنال فوتونا همزمان روی اپیدرم ودرم مؤثر است.

نسل درمانی متفاوت و جدید فرکشنال فوتونا بهترین و تخصصی ترین تکنولوژی بافت سازی مجدد پوست میباشد که از لیزر فوتونا در درمانهای ترمیم اسکار بعد جراحی (ابدومینو پلاستی، رینو پلاستی، ماموپلاستی و..)استفاده میشود. و نیز از لیزر فوتونا در درمان جای بخیه ها، بازسازی استریاها و ترکهای پوستی بعد از زایمان، همچنین درمان منافذ باز صورت و جای جوش و آبله مرغان و کاهش ترکهای روی سینه بانتایج عالی استفاده میشود.

درمان ترک پوستی، استریا یا استرچ مارک با لیزر فوتونا :

ترک پوستی (به انگلیسی: Stretch marks) یا استریا نام کلی است برای ترک یا خطوط نازک یا نواری که موازی هم هستند یا به هم نزدیکند
این ضایعه به مرور زمان ممکن است کم شود ولی به‌طور کامل ناپدید نمی‌شود. این ترک‌ها در زمان بارداری و یا افزایش وزن ناگهانی و یارژیم های سخت بوجود می‌آیند گاها درمواردی در دوران بلوغ نیز دیده شده است. اغلب افراد بادیدن ترکهای پوستی بفکر درمان سریع آن میفتند.
علت آن ترک در درم است. اغلب در اثر کشش سریع پوست به دنبال رشد یا تغییر وزن سریع ایجاد می‌شود. ممکن است در اثر تغییرات هورمونی زمان بلوغ، بارداری، رشد یا درمان‌های جایگزینی هورمونی هم ایجاد شود.
استریا، استرچ مارک یا ترکهای پوستی میتوانند قرمز و تازه یا سفید و قدیمی باشند.

لیزر فوتونا تخصصی ترین تکنولوژی ترمیم بافت، و بافت سازی مجدد پوست را جهت ترمیم و بهبود اسکارهای بعد جراحی و بازسازی استریاها و استرچ مارک بعد از زایمان را ارائه داده است.

پیلینگ با لیزر فوتونا

اگر روی صورت چروکهای ریز و لکهای سطحی داریم بهترین راه لایه برداری یا پیلینگ با لیزر فوتونا است. لیزر فوتونا با قابلیت پیلینگ سطحی میتواند لایه سطحی پوست را وادار به پوسته ریزی کند. لیزر فوتونا باعث کاهش چروک سطحی و ریز صورت و گردن و همچنین کاهش جای جوش و منافذ باز میشود و ظاهر لکهای سطحی را به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش میدهد. این قابلیت لیزر فوتونا با طول موج ایربیوم یگ است که روی لایه ی سطحی پوست بشکل پیلینگ ظاهر میشود.

برتری جوانسازی فوتونا

چرا فوتونا از سایر دستگاههای جوانسازی برتر است؟
لیزر فوتونا در جوانسازی چه مزیتهایی بر دیگران دارد؟

1.امکان انجان لیزر جوانسازی فوتونا در تمام فصلهای سال

2.نداشتن دوره نقاهت و دوره ی مراقبت طولانی

3.میزان بالای ماندگاری نتایج جوانسازی فوتونا، حداقل سه الی 5سال.که البته این میزان به مراقبت پوست، مصرف دخانیات، تغذیه، ژنتیک فرد ربط دارد و در افراد مختلف متفاوت است.

4.قابلیت بالای تحمل پذیری در لیزر فوتونا مراجعین بدون استفاده از بی حسی موضعی و استفاده از لیدوکایین

5.قابلیت تنظیمات بسیار متنوع فوتونا برای طیفهای پوستی متفاوت

درمان خروپف و اختلالات تنفسی در خواب با لیزر فوتونا

خروپف نوعی سر و صدایی آزار دهنده است که درست زمانی که خواب هستید از شما تولید می شود ، صدایی ناخوشایند که به دلایل و علل مختلف ایجاد میشود.

علت خروپف ، ارتعاشات در بافت های نرم دستگاه تنفسی فوقانی در هنگام تنفس است می تواند در هر بخشی از راه هوایی فوقانی ،اتفاق بیفتد که درمسیر عبور هوا و برخورد به بافت نرم سقف دهان رخ میدهد.

– یکی از دلایل خروپف داشتن اضافه وزن است. چربی زیاد, به گلو ، فشار می آورد و باعث خروپف می شود.
– مصرف قرص های خواب آور بیش از حد می تواند ،شما را آرام کند و منجر به خروپف شود.
– مشکل داشتن در پشت گلویتان، مثل داشتن کام(سقف دهان) نرم همچنین شلی و افتادگی کام بالایی دهان باعث ایجاد خروپف خواهد شد.
– مصرف دخانیات می تواند منجر به تورم پشت گلوی شما شود و باعث خروپف شود.

خروپف می تواند در هر سنی، کودکان یا بزرگسالان رخ دهد اما بیشتر ،بین 40 تا 60 ساله ها شایع است.در قطع تنفس انسدادی هنگام خواب ممکن است فرد از چند ثانیه تا دو دقیقه دچار قطع تنفس شود و این امر به کاهش اکسیژن در خون منجر می‌شود و فرد مبتلا دو روز بعد از سردرد و خستگی رنج خواهد برد.

خر و پف کردن به علت ارتعاش کام نرم (بخش نرم سقف دهان)، هنگامی که ریه‌ها در مقابل مجاری هوایی مسدود شده و هوا را به درون می‌کشند بوجود می‌آید و معمولاً به علت شل شدن عضلاتی که راه‌های هوایی را باز نگه می‌دارند یا وجود بافت‌های اضافی در هنگام خواب روی می‌دهد.

لیزرفوتونا،یک نوع لیزر اختلالات خواب یا nightlase بااستفاده از دستگاه داینامیس پرو دارد که برای اولین بار در علم پزشکی درمان خروپف و اختلالات خواب را بالیزر میسر ساخته است. از ویژگیهای درمان فوتونا میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

1.لیزر فوتونا کاملا غیرتهاجمی بوده و بدون نیاز به بستری است.
2.در لیزر فوتونا نتیجه فوری حاصل شده و معمولا درروز انجام لیزر بصورت کاهش میزان خروپف تا پنجاه درصد مشخص است.
3.کیفیت خواب مبتلایان به این اختلالات به میزان قابل توجهی بعداز لیزرفوتونا افزایش می یابد.
4.این درمان فوتونا کاملا مطمئن بوده و بدون هرگونه عارضه و اختلالی انجام میشود.
5.هیچگونه دردی ندارد و کاملا بدون نیاز به بی هوشی و بی حسی قابل انجام هست.
6.هیچگونه مراقبت یادردی پس از درمان وحودندارد و تا حصول نتیجه رضایت بخش، قابل تکرار است.

تشخیص مطلوب بودن درمان فرد مورد معالجه و تعداد جلسات لیزر آن بعهده تیم متخصص هستیا میباشد.

لطفا به ادامه ی درمان ها توجه نمایید. —> اصلاح فرم و پوست صورت با فوتونا