لیفت باسن

لیفت باسن

لیفت باسن یکی از روش های جراحی مورد استفاده در پیکرتراشی بوده که سبب زیبایی فرم باسن می شود. در فرایند پیکر تراشی یا بادی کانتورینگ با توجه به نیاز افراد روش های جراحی مختلفی به کار گرفته می شود. در برخی افراد با انجام لیپوساکشن به تنهایی فرم بدنی ایده‌آلی برای آنها بوجود می آید. اما در افرادی با سابقه زایمان متعدد، تغییرات وزنی شدید و یاچاقی بیمارگونه به دلیل انباشته شدن چربی در مناطق مختلف بدن و از بین رفتن حالت کشسانی پوست، برای رسیدن به اندام ایده آل به درمان های مکملی نیازمند است.

در اینگونه افراد به جز افتادگی شکم، افتادگی هایی در کمر، پهلوها و باسن بوجود می آید . افتادگی ها با عمل هایی مانند ابدومینوپلاستی، لیفت پشت یا بک لیفت و لیفت باسن همراه با لیپوساکشن درمان می شوند.

لیفت باسن چیست و چگونه انجام میشود؟

به طور کلی هدف از انجام کلیه عملهای زیبایی در قسمت باسن، خوش فرمی و برجسته شدن باسن می باشد. در افرادی با پوستی محکم قابل قبول اول این کار با تزریق چربی به باسن انجام می شود. در افرادی با شلی پوست در قسمت باسن، جراح با ایجاد برش در کمر و یا زیر چین باسن ،پوست اضافه را خارج نموده و باسن را لیفت میکند. در شرایطی که مراجع علاوه بر لیفت شدن باسن خواستار افزایش سایز باسن نیز باشد می توان از روش تزریق چربی به عنوان روش مکمل استفاده نمود. این عمل تحت بیهوشی و یا بی حسی انجام می پذیرد و معمولا دو ساعت به طول می انجامد. با توجه به وسعت عمل جراحی، نظر پزشک و وضعیت مراجع ممکن است پس از عمل عمل ترخیص شده و یا یک شب بستری شوید.

لیفت باسن با جراحی از طریق دو روش انجام می‌پذیرد که جراح با توجه به شرایط بدنی فرد یکی از این روشها را انتخاب می کند. در روش اول خط برش در چین زیر باسن ایجاد شده و پوست اضافه خارج می گردد. طی این روش اسکار خط برش درزیر چین باسن و لباس زیر زیر پنهان میشود.

لیفت باسن

روش دیگر در شرایطی که بالای باسن و ناحیه ی کمر هم نیازمند لیفت باشد انجام می پذیرد. در این روش خط برش در ناحیه ی پایین کمر ایجاد می شود و به وسیله آن علاوه بر لیفت باسن، افتادگی های کمر نیز برطرف خواهد شد.

لیفت باسن

ملاحظات قبل از عمل لیفت باسن

– پیش از عمل در مورد دیدگاه خود نسبت به نتیجه جراحی اسکار برجای مانده با جراح خود گفت و گو کنید.

– به منظور بهبودی بهتر مصرف دخانیات و مشروبات الکلی یک ماه پیش از عمل پرهیز کنید.

– به دلیل نقاهت و طولانی پس از عمل، سال پیش از اقدام به عمل برنامه کاری خود را تنظیم نمایید و از شخصی بخواهید پس از عمل عمل تا چند روز بعد در کنار شما بماند.

– مصرف داروهای ضد انعقاد را تحت نظارت پزشک متوقف نمایید.

بهبودی پس از عمل لیفت باسن

– به منظور تخلیه خونابه یه جمله نازکی به نام درن در محل زخم شما گذاشته شده است که سه روز پس از جراحی باید برای خارج کردن آن مراجعه کنید.

– به منظور کنترل تورم برای جلوگیری از ایجاد لخته گن فشاری خود را بپوشید و در طول روز در قایقی راه بروید.

– پس از سه روز می ‌توانید حمام کنید اما به خاطر داشته باشید که همواره زخمی خود را خشک نگه داریم.

– در صورت داشتن شغل سبک پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ روز قادر به بازگشتند به کار خود می باشید.

– از نشستن طولانی بر روی باسن خودداری کنید.

– حداقل تا ۲ ماه از برداشتن اجسام سنگین چگونه فعالیتی که به باسن فشار وارد کند پرهیز کنید.

– توجه داشته باشید که به دلیل وجود تورم نتیجه عمل نهایی عمل چند ماه پس از عمل قابل مشاهده می باشد.

آنچه باید در مورد لیفت باسن بدانید

* لیفت باسن عوارض خاصی در پی ندارد اما به طور بالقوه عوارضی مانند: عفونت، ایجاد لخته، عدم قرینگی و… برای آن ذکر می شود. انتخاب یک جراح ماهر در پیشگیری از این مشکلات بسیار مهم می باشد.

* با انجام لیفت باسن حجم باسن شما کاهش می یابد اما فرم بهتری پیدا می کند.

* سلولیت های سطح باسن با عمل لیفت باسن تا حدود زیادی رفع می شود.

* همانند همه جراحی های زیبایی بدن، در صورت افزایش وزن و عدم مراقبت ممکن است نتیجه ی جراحی از حالت مطلوب خارج شود.

* اسکار ناشی از لیفت باسن باقی خواهد ماند اما میزان آن به عوامل مختلفی مانند: ظرافت دوخت، ترمیم زخم توسط بدن هر فرد، مصرف ویتامین ها پس از عمل، استفاده از کرم های موضعی و … دارد. جای زخم به گونه ای می باشد که دیده نمی شود.

ما در کلینیک هستیا لیزر فوق العاده ی فوتونا را برای رفع جای بخیه لیفت باسن به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید بدون نگرانی از اسکار ناشی از جراحی فقط به زیبایی اندام خود بیندیشید.