لیفت لب

لیفت لب

تاکنون به تأثیر فرم لبها در زیبایی چهره توجه کرده‌اید؟

لب ها و چشم ها تاثیرگذارترین اعضای صورت هستند. زیبایی و خوش فرم بودن لبها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت خواهد داشت. افراد زیادی از فرم لب خود ناراضی هستند و برای اصلاح آن به روشهای مختلفی متوسل می شوند. همچنین با گذر زمان و تحلیل رفتن بافت های اطراف دهان لب ها از فرم زیبای خود دور می شوند.

روش های متفاوتی برای تغییر فرم  لب به فرم دلخواه وجود دارد.مانند:
لیفت لب
تزریق ژل و فیلر
پروتز لب

یکی از مسائلی که پیش از اقدام برای تصحیح فرم لب خود  باید به آن توجه کنیم این است که بدانیم دقیقاً از چه نظر  نیازمند اصلاح لب خود هستیم.

معیارهای مختلفی در مورد زیبایی لب مورد بررسی قرار می گیرد. از جمله:

وجود قرینگی در لب ها: به این معنا که لبها در حالت عادی و حالت صحبت کردن و لبخند زدن متقارن باشند.

تناسب حجمی لب بالا و پایین: لب بالا و پایین باید از نظر حجم و فرم با یکدیگر در در تناسب باشند.

تناسب حجم لب و دیگر اجزای صورت: لب ها برای زیبا دیده شدن به جز فرم زیبای خود نیازمند تناسب با دیگر اجزای صورت به ویژه بینی و چانه هستند. بزرگی بیش از حد بینی و یا کوچک بودن چانه بر نمای لب ها تاثیر می گذارد.
در صورتی که لب ما با هرکدام از معیارهای زیبایی لب بطور چشمگیری در تضاد باشد می‌توان آنها را با روش مناسب خود تصحیح نمود.

تزریق ژل به لب

تزریق ژل به لب از اولین راه هایی است که فرد به منظور افزایش حجم لب در نظر میگیرد.در گذشته استفاده از ژل هایی مرسوم بود که از ماندگاری بالایی برخوردار بودند اما سازگاری کمی با بدن داشتند.امروزه ژل های حاوی اسید هیالورونیک جایگزین بهتری نسبت به سایر ژل ها می باشند.این ژل با توجه به سازگاری بافتی و ایمنی بیشتر ،مدت ماندگاری کمتری دارند.ماندگاری آن بین ۶ ماه تا ۱ سال می باشد. پس از آن کم کم توسط بدن جذب شده و  لب به حالت قبل نزدیک می شود.
از تزریق ژل به منظور حجیم سازی و رفع عدم قرینگی لب ها استفاده می شود. دقت داشته باشید که تزریق ژل  در عین سادگی کاری بسیار دقیق و حساس می باشد و حتما باید توسط متخصص مسلط بر معیار های زیبایی و تکنیک ها انجام پذیرد.

پروتز لب

یکی دیگر از روش های افزایش سایز لب استفاده از پروتز لب می باشد.به این صورت که یک پروتز سیلیکونی از طریق برش های کوچک از داخل دهان در داخل لب جایگذاری می شود.برش از در داخل دهان بخیه شده و اثر بیرونی نخواهد داشت.پروتزهای لب در سایز های مختلف در تناسب با نیاز فرد و گنجایش لب انتخاب می شود.
پروتز های سیلیکونی به شکلی طراحی و ساخته شده اند که ماندگاری آنها درصورت عدم بروز مشکل ،دائمی می باشد.همچنین استفاده از پروتز به لب ظاهری کاملا طبیعی خواهد داد.

لیفت لب

لیفت لب یکی از کم تهاجمی و کم خطر ترین روش های موجود در جراحی پلاستیک می باشد و عموما تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد.لیفت لب تاثیر بسیار چشمگیری در زیبایی صورت خواهد گذاشت
یکی از معیار هایی که درمورد ظاهر لب ها درنظر گرفته می شود ،وضعیت قرارگیری لب بالا می باشد.عواملی مانند فاصله ی لب ها، تمایل گوشه ی لب ها به پایین و… درمورد ظاهر لب ها انجام می پذیرد.

در حالت ایده آل در یک فرد جوان با قوام پوستی خوب،لب بالا در حالت استراحت کمی رو به بالا بوده و کمی از دندان های بالا نمایش داده می شوند.در برخی افراد این فرم لب بطور طبیعی وجود دارد و در طی فرآیند پیری و شل شدن پوست ، لب بالا کشیده تر شده و روی لب پایین قرار میگیرد.

فاصله ی نرمال بین  لب بالا تا بینی ۱ تا ۱٫۲ سانتی متی در خانم ها و ۱٫۳ تا۱٫۵ سانتی متر در آقایان می باشد. در برخی افراد در حالت طبیعی لب بالا بیش از حد نرمال کشیده می باشد.این افراد نیز نسبت به جراحی لیفت لب متمایل هستند. در این حالت گزینه ی لیفت لب بالا مطرح می شد.

لیفت لب به چند صورت انجام می پذیرد:

–  لیفت زیر بینی ( بون هورن یا شاخ گاوی)

– لیفت به روش گال وینگ
– لیفت گوشه ی لب
– لیفت سانترال

 لیفت زیر بینی( بون هورن یا شاخ گاوی)

این روش یکی از روش های متداول در لیفت لب می باشد.در لیفت زیر بینی  با برداشتن بخشی از پوست و بافت زیر بینی و دوختن پوست در منطقه ای بالاتر ،لب بالا کشیده می شود و در حالت استراحت مقداری از دندان ها نمایان است. بطور کلی در طی لیفت ،لب نیز بزرگتر و برجسته نمایش داده می شود. نام روش برگرفته از شکل برش زیر تیغه ی بینی و پره ها می باشد.(روش اصلاح شده ی شاخ گاوی، لیفت ایتالیایی می باشد که جای اسکار کمتری به همراه خواهد داشت)

لیفت لب به روش گال وینگ یا مستقیم

در طی این روش درمانی یک برش کوچک بین بخش رنگی لب (ورمیلیون) و حاشیه لب زده می شود. سپس با خروج بافت اضافه،لب حالت کمانی  و برجسته پیدا خواهد کرد.

لیفت گوشه ی لب

در برخی افراد  گوشه ی لب آنها در حالت استراحت به سمت پایین متمایل بوده و باعث می شود چهره ی آنها غمگین به نظر برسد .درصورتی که حجم و فرم طبیعی لب مناسب و قابل قبول باشد،قسمت کوچکی از پوست گوشه ی لب برداشته میشود.بدین وسیله  چهره شاداب و خندان تر دیده خواهد شد.

لیفت سانترال لب

می توان گفت این نوع لیفت حالت محدود تر از  لیفت زیر بینی می باشد.درطی این نوع لیفت لب،برش کوچکی زیر بینی زده شده و فقط قسمت مرکزی لب لیفت می شود.

روند بهبودی پس از عمل لیفت لب

– پس از جراحی نیازی به بستری وجود ندارد و می توانید به منزل بروید.
– تغذیه در روزهای اول باید از غذاهای نرم و نیمه مایع باشد.
– در طی یک هفته تورم به بالاترین میزان رسیده و تا پایان یک هفته کاهش می یابد.
– به منظور کنترل تورم سر خود را موقع خواب بالاتر از سطح بدن قرار دهید،مصرف نمک را محدود کنید،از باز و بسته شدن دهان از روز های اول جلوگیری کنید و از کمپرس سرد استفاده نمایید.
– از فعالیت سنگین طی یک ماه پس از عمل پرهیز نمایید.
– به منظور ترمیم بهتر از مصرف دخانیات اجتناب کنبد.