لیپوساکشن غبغب

رفع غبغب با لیپوساکشن 

یکی از قسمتهای مهم و تاثیر گذار در زیبایی چهره ،گردن می باشد. به نوعی می توان این‌ گونه گفت که که یک داشتن گردن زیبا به میزان قابل توجهی بر جذابیت چهره می افزاید. وجود چربی در زیر چانه و داشتن غبغب علاوه بر تاثیر بر زیبایی چهره، باعث می شود فرد چاق تر به نظر برسد. بوجود آمدن غبغب الزاماً در سن بالا اتفاق نمی‌افتد و ممکن است در پی عوامل دیگر در هر سنی ایجاد شود.

غبغب تحت عوامل مختلفی مانند سن ، افزایش وزن و نداشتن تحرک ، عوامل ارثی و… به وجود می آید. اما به جز وجود غبغب عوامل دیگری نیز ممکن است از زیبایی گردن بکاهند. مانند: شل شدن پوست گردن و شل شدن عضله پلاتیسما

رفع غبغب

اصولاً برای رفع غبغب در مراحل ابتدایی و زمانیکه افتادگی زیر چانه به دلیل تجمع اندکی چربی یا شل شدن محدود عضله گردن باشد، تمرین های ورزشی توصیه می شود. در افراد در مراحل ابتدایی ممکن است این حرکات تمرینی موثر واقع شود اما آنچه که مشخص است در افتادگی های شدید و تجمع زیاد بافت چربی این حرکات به تنهایی تاثیر گذار نخواهند بود. بنابراین به منظور رفع چربی وغبغب باید از مداخلات جراحی زیبایی کمک گرفت.

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن یک روش برای خروج چربی های اضافه بدن میباشد که در نقاط مختلف بدن استفاده می شود. همه ما لیپوساکشن را با عمل پیکرتراشی شکم و پهلو میشناسم و بهتر است که بدانیم می ‌توان از این روش برای از بین بردن چربی در اکثر نقاط بدن استفاده نمود.به منظور آشنایی کامل فرایند خروج چربی مقاله ای لیپوساکشن را مطالعه فرمایید.

در لیپوساکشن غبغب نیز مانند سایر اعمال لیپوساکشن پس از تزریق محلول در میان بافت چربی با ایجاد برش ظریفی عمل آغاز می شود. از طریق سوراخ ایجاد شده بر پوست کانولای دستگاه لیپوساکشن وارد شده و چربی ذخیره شده در زیر گردن تخلیه میشود.
این جراحی عموما تحت بی حسی موضعی جراحی های دیگر تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد.
لیپوساکشن غبغب یکی از تاثیرگذارترین عملهای انجام شده با لیپوساکشن میباشد .چرا که نتایج حاصل از خروج چربی غبغب توسط لیپوساکشن تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر فرد ایجاد می کند و تغییرات ظاهری در چهره فرد قابل توجه و محسوس خواهد بود. در حین انجام این عمل در صورت صلاحدید جراح و مناسب بودن سن بیمار میتوان از عمل های ترکیبی دیگری نظیر لیفت صورت و گردن و نیز برای تغییر بیشتر و زیباتر شدن چهره استفاده کرد.

لیپوساکشن غبغب

ملاحظات پیش از انجام عمل لیپوساکشن غبغب

– اولین قدم در عمل لیپوساکشن غبغب، انتخاب جراح با توانایی و مهارت لازم می باشد. لیپوساکشن غبغب در عین سادگی دشواری های خاص خود را به همراه دارد که مهارت جراح در انجام درست آنها تعیین کننده می باشد.

– لازم است است پیش از اقدام به عمل با جراح صحبت کرده و انتظارات خود از نتیجه ی عمل ،خطرهاو راه های احتمالی جایگزین را با ایشان مطرح نمایید.

– همانند جراحی‌های تهاجمی دیگر لازم است حداقل دو هفته پیش از عمل از مصرف دخانیات یا مشتقات نیکوتین و مشروبات الکلی پرهیز کنید.(پرهیز از مصرف این موارد به کنترل خونریزی و بهبودی سریع تر کمک می نماید.)

– در مورد چگونگی قطع داروهای رقیق کننده خون با پزشک خود مشورت کنید.

 بهبودی پس از عمل لیپوساکشن غبغب

عمل لیپوساکشن حدود یک ساعت به طول می انجامد و پس از پایان عمل نیاز به بستری وجود ندارد. شما می توانید به کمک همراه خود به منزل بروید.
دوره بهبودی پس از لیپوساکشن غبغب و کوتاه بوده و می توان به راحتی بازه ی پس از عمل را سپری نمود.
– درد مختصری را پس از عمل تجربه می کنید که با مسکن قابل تحمل می باشد.
– کبودی و ورم پس از جراحی طبیعی است است و تا حدود یک هفته بعد در صورت استفاده از بانداژ یا نگهدارنده چانه رفع خواهد شد.
– به منظور تسریع در رفع ورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
– در زمان استراحت سر را کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید.
– مصرف دخانیات تا بهبود کامل پرهیز نمایید.
– بهتر است تا دو هفته پس از عمل از فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

عوارض احتمالی لیپوساکشن غبغب

هر جراحی وابسته به میزان تداخل انجام شده دارای عوارض احتمالی می باشد. به وجود آمدن عوارض تا حدی تحت تاثیر مهارت جراح خواهد بود اما بهتر است که احتمالات نیز آگاه باشید.
– خونریزی
– عفونت
– آمبولی چربی
– واکنش حساسیتی
– آسیب و عروق و اعصاب

با مشاوره رایگان توسط تیم تخصصی کلینیک هستیا تحت نظر متتخصص زیبایی متبحر بهترین درمان را برای رفع غبغب خودانتخاب نمایید.