لیپوساکشن مردان

لیپوساکشن مردان

لیپوساکشن یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در میان مردان و زنان است که به منظور تخلیه چربی های موضعی و پایدار به کار گرفته می شود. این چربی ها عموما با ورزش و رژیم همچنان پا بر جا مانده و فرم قسمت های خاصی از بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. لیپوساکشن مردان با روش لیپوساکشن در بانوان تفاوت های اندکی دارد که به توضیح آن می پردازیم.

لیپوساکشن مردان

لیپوساکشن چیست و چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد لیپوساکشن یک روش سریع برای فرم دهی بدن و خروج چربی های انباشته شده است. این عمل بدون نیاز به برش بزرگ و با چند سوراخ ریز بر سطح بدن انجام می شود. کل پروسه لیپوساکشن به طور خلاصه اینگونه است. در ابتدا محلول اولیه برای کنترل خونریزی و متسع کردن بافت چربی به درون بافت چربی تزریق میشود. سپس کانولای باریک و بلند که توسط یک لوله به دستگاه ساکشن (مکنده) متصل است از طریق سوراخ های ریز روی پوست به محل چربی ها وارد می شود.
پس از اتمام فرایند تخلیه چربی براحل پانسمان زخم و پوشاندن گن مخصوص به بیمار انجام می شود. پوشیدن گن به فرم گیری، جلوگیری از تورم و کنترل خونریزی کمک به سزایی خواهد نمود. برای اطلاعات بیشتر مقاله لیپوساکشن را مطالعه نمایید.

لیپوساکشن مردان

بدن مرد ها معمولا مانند زنان و بصورت توده ای چاق نمی شود. انجام لیپوساکشن در مردان عمدتا به دلیل باقی ماندن چربی در برخی مناطق پس از ورزش انجام می پذیرد. در طی لیپوساکشن مردان تمامی مراحل همانند لیپوساکشن در بانوان انجام می شود اما در تکنیک انجام آن تفاوت های وجود دارد.
به عنوان مثال لیپوساکشن پهلو در بانوان و اقایان تفاوت دارد. در بانوان این تخلیه ی چربی بطور کامل و به صورتی انجام می شود که فرم ساعت شنی در بدن آنها ایجاد شود. فرم ساعت شنی به این معناست که تمرکز لیپوساکشن پهلو در بانوان باریک شدن کمر و بزرگ دیده شدن پاسن و لگن آنها است. در مردان، چربی پهلوها به گونه ای تخلیه می شود که فرم نهایی پهلو ها استاندارد و مردانه به نظر برسد.
در لیپوساکشن شکم و زیر شکم مردان تمرکز بر تخلیه ناحیه ای و ورزیده نشان دادن عضلات خواهد بود. اما در بانوان عمدتا تخلیه به صورت یکنواخت و برای تخت شدن شکم انجام می شود.
در برخی موارد با درخواست مردان چربی به به شکل توده ای بر روی عضله ی راست شکمی ( سیکس پک) تزریق می گردد.

بیهوشی عمل لیپوساکشن مردان

این جراحی با توجه به سلیقه ی مراجع، وسعت عمل جراحی و نظر پزشک بیهوشی تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی قابل انجام می باشد.
تزریق مایع تامی سنت در ابتدای عمل به کنترل خونریزی و درد پس از عمل کمک می کند.

مراقبت های پس از جراحی لیپوساکشن

– سه روز پس از عمل می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

– تا یک ماه از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.

– حداقل دو ماه باید به پوشیدن گن ادامه دهید.

– به منظور کنترل تورم مصرف نمک را محدود کنید.

– تورم ، کبودی و خروج خونابه از محل زخم طبیعی است.در صورت شدت یافتن به پزشک مراجعه نمایید.

– مصرف پروتئین ها و سبزیجات به شما در افزایش سرعت روند بهبودی کمک می نماید.

– سه روز پس از عمل می توانیند استحمام کنید .امام پس از خمام محل زخم را خشک نگه دارید.

– تا دو هفته از مصرف سیگار و مشروبات الکلی بپرهیزید.

– با ماساژ موثر می توانید به تخلیه سریع تر خونابه ها کمک نمایید.

– در محل نقاط برش از کرم های ترمیم کننده استفاده نمایید.

*** در جلسه ی مشاوره به شما کمک می شود تا بهترین انتخاب برای تناسب اندام را برگزینید.***

کلینیک زیبایی هستیا