لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

امروزه با افزایش تنش های فردی و تغییر سبک زندگی عموما افراد زمان زیادی برای اختصاص دادن به مراقبت از پوست و حفظ زیبایی ، جوانی و شادابی خود ندارند. با افزایش سن قوام ، قدرت بافت های صورت و میزان چربی زیر پوست کاهش یافته و این کاهش تاثیر حرکات صورت در طول زمان را به صورت خطوطی بر صورت انسان نمایان می سازد. این خطوط هر چند اندک، تاثیر به سزایی در جوانی ،زیبایی چشم ها و ایجاد حالت خستگی در چهره ی افراد خواهند داشت.

گاها تغییرات خیلی کوچک در پوست می تواند سن فرد را تا حدود زیادی بالاتر از آنچه معمول است نشان دهد.
عموماً در دهه ی ۴۰ و ۵۰ زندگی این تغییرات خودنمایی می کنند. با وجود تاثیر همه این خطوط بر حالت چهره، خطوط پنجه عقابی که در اطراف چشم و ابرو ها ایجاد می شوند تاثیری دو چندان دارند. البته این خطوط در افراد مختلف بسته به آناتومی چهره باشدت متفاوتی ظهور خواهد کرد.

مثلاً در برخی افراد اجزای چهره آنها به گونه ای است که حتی در سنین جوانی در هنگام خندیدن خطوط بسیار زیادی در اطراف چشم آن ها پدیدار می شود. بدیهی است که تاثیر این خطوط ایجاد شده در چهره این افراد نسبت به سایرین بیشتر می باشد. همچنین به طور مثال در افرادی بافت پیشانی آنها به گونه ای است که ابروها کمی حالت افتاده دارد و این موضوع باعث می شود که زودتر از سایرین خطوط اخم و چین های پیشانی در آنها نمایان شود.

افراد به محض پدیدار شدن این خطوط برای رفع آن ها تلاش می‌کنند. روش های مختلفی برای رفع این خطوط با توجه به شدت و عمق آنها و همینطور با در نظر گرفتن سن متقاضی وجود دارد.

روش های رفع خطوط پیشانی و اطراف چشم:

تزریق ژل
تزریق بوتاکس
لیفت پیشانی و ابرو
لیفت شقیقه
لیفت آندوسکوپیک

لیفت شقیقه چیست و در چه مواردی انجام می شود؟

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال نوعی عمل زیبایی کم تهاجمی بوده که با توجه به عمق خطوط ایجاد شده، در سطوح متفاوتی انجام می شود. به طور کلی عمل لیفت شقیقه به تنهایی در افرادی کاربرد دارد که انتهای ابروی آنها به سمت پایین رفته، افتادگی گوشه ی چشم و خطوط پنجه عقابی در آنها ایجاد شده است.اما افتادگی شدید و مشخصی در کل ابرو وپیشانی آنها وجود ندارد.

لیفت شقیقه با توجه به میزان افتادگی و عمق خطوط ایجاد شده در دو نوع سطحی و عمقی انجام می شود.در نوع سطحی پوست و لایه های سطی آن آزاد شده و لیفت می شوند و در نوع عمیق با در نظر گرفتن میزان ضعف عضله، لیفت عضله نیز صورت می پذیرد.

عمل لیفت شقیقه میتواند طی بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام گیرد.معمولا یک الی دو ساعت به طول می انجامد.برای عمل لیفت شقیقه برش بسیار کوچکی در بین موها زده شده و برای ایجاد آن به تراشیدن موی سر نیاز نیست. همچنین این عمل نیازی به بستری طولانی نخواهد داشت.
این عمل با میزان مداخله ی اندک و بدون برجای گذاشتن اسکار زخم، تاثیر زیادی بر زیبایی چهره می گذارد.

ملاحظات پیش از عمل لیفت شقیقه

– طبق روال اعمال جراحی لازم است از مصرف مواردی که باعث افزایش خونریزی و کاهش سرعت ترمیم زخم میشود خودداری کنید. این موارد شامل مصرف دخانیات یا مشتقات نیکوتین و مشروبات الکلی به دلیل کاهش سرعت ترمیم زخم و مصرف آسپرین، هپارین و

– سایر داروها، مواد غذایی و گیاهی رقیق کننده خون به دلیل افزایش خونریزی حین عمل ‌شود.

– در مورد چگونگی قطع داروهای رقیق کننده خون با پزشک خود مشورت کنید.

– از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و نوسانات شدید دمایی مانند سونا خودداری کنید.

– درمورد انتظارات خود از نتیجه ی عمل حتما پیش از عمل با پزشک خود صحبت کنید تا به دید یکسانی از نتیجه ی عمل برسید.

روند بهبود پس از عمل لیفت شقیقه

– درد مختصری پس از عمل لیفت شقیقه تجربه می کنید که با مصرف مسکن قابل کنترل خواهد بود.

– کبودی و ورم پس از عمل یک هفته تا ده روز بعد برطرف شده و برای کاهش آن از کمپرس غیرمستقیم آب یخ استفاده کنید.

– برای پیشگیری از عفونت از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

– به منظور کنترل تورم مصرف نمک را محدود نموده ودر زمان خواب سر خود را بالاتر از سطح بدن نگه دارید.

– از مصرف دخانیات پرهیز کنید.

– از انجام فعالیت های سنگین در چند روز اول پس از عمل پرهیز کنید.

عمل های مکمل و مشابه لیفت شقیقه

همانطور که گفته شد روشهایی جهت رفع خطوط در نواحی چشم و پیشانی برای افراد قابل اجرا هستند و انتخاب آن به نیاز فرد، صلاح دید پزشک و انتظار فرد از میزان تغییرات بستگی دارد.

تزریق ژل و بوتاکس برای افرادی با افتادگی خفیف تا متوسط مناسب است، اما آنچه درمورد این روش قابل توجه است ماندگاری کوتاه نتایج آن می باشد.تاثیر لیفت شقیقه بلند مدت بوده و نیاز به عمل مجدد وجود ندارد.
لیفت پیشانی نیز با هدف مشابه با لیفت شقیقه انجام می شود با این تفاوت که لیفت پیشانی درمورد کل پیشاتی وابرو ها به کار برده می شود.اما در لیفت شقیقه فقط قسمت انتهای ابرو و چشم متاثر میشوند.
یکی از اعمال زیبایی که بطور همزمان با لیفت شقیقه قابل اجرا بوده و نتایج آن را تقویت می کند ، عمل بلفاروپلاستی می باشد.در نتیجه جراحی بلفاروپلاستی ، افتادگی پلک برطرف خواهد شد. بنا براین در صورت نیاز انجام این دو جراحی نتیجه بسیار مطلوب و قابل توجهی به ارمغان خواهد آورد.
با مشاوره رایگان توسط تیم تخصصی کلینیک هستیا بهترین درمان را برای رفع خطوط صورت خود برگزینید.