زیبایی پوست با فوتونا

زیبایی پوست با فوتونا

(ادامه ی مبحث درمان عوارض پوستی با فوتونا)

 

درمان خال اپیدرمال یا اپیدرمال نِووس بالیزر فوتوناepidermal nevus

نووس اپيدرمي درماتوزي غير شايع و يك طرفه است كه معمولا شروع پيدايش آن در دوران شيرخوارگي يا كودكي است. و اغلب جنس مونث مبتلاست. معمولا در كپل و ساق ها بيش تر رویت مي شود و خارش، مقاومت به درمان و تصوير شبيه بيماري پسوريازيس از نشانه هاي آن است.
تشخیص نوع خال و بیماری پوستی و روش درمان آن با پزشک متخصص پوست میباشد. با نمونه برداری و جواب پاتولوژی بهترین درمان برای آن تعیین میگردد.

لیزر فوتونا با طول موج ایربیوم قادر به برداشتن لایه سطحی و عمقی این خال مادرزادی میشود. لیزر فوتونا اغلب دردو خونریزی ندارد ولی به تعداد جلسات تعیین شده از جانب متخصص پوست احتیاج دارد. لیزر فوتونا با بالاترین و بروزترین تکنولوژی به کمک درمانهای پزشکی و زیبایی شتافته و با حداقل عوارض بیش از پنجاه درمان و پروتکل پزشکی را به جهان ارائه داده است.

درمان زگیل(wart) با لیزر فوتونا

زگیل، زائده کوچکی با بافت زبر است که می تواند در هر جایی روی بدن ظاهر شود درنواحی مختلف بدن ممکن است شاهد زگیل باشیم، شبیه تاول آبدار و یاگل کلم کوچک است. زگیل ها ناشی از ویروس هایی از خانواده ویروس پاپیلوم (HPV) انسانی هستند و ظاهر زگیل ها به محل بروزشان روی بدن و ضخامت پوست، بستگی دارند.
درمانهای متنوعی برای زگیل وجوددارد که به طور خلاصه این درمان ها عبارتند از :
سالیسیلیک اسید
نوار مجرا
سرما درمانی
جراحی
درمان لیزری
الکتروکوتر
درمان فتودینامیک
درمان شیمیایی
کرم های موضعی و…

زگیل چیست و عامل ایجادکننده آن چه می باشد؟؟

زگیل (وارت) یک بیماری ویروسی است که عامل ایجاد‌کننده آن پاپیلوما ویروس انسانی است. لازم به توضیح است تاکنون بیش‌تر از 70 نوع ویروس زگیل شناخته شده که در ایجاد زگیل موثرند. برخی از این ویروس‌ها فقط می‌توانند پوست را گرفتار کنند و برخی دیگر فقط مخاط‌ها را گرفتار می‌کنند (مثل نواحی تناسلی بیرونی و حتی نواحی تناسلی داخلی خانم‌ها و مخاط چشم و بینی و حلق) و برخی هم‌ پوست و هم مخاط را گرفتار می‌کنند.

یکی مهم‌ترین عوامل برای زیاد شدن زگیل، محیط نمناک(مانند کسانی که کف پاهایشان بیش‌تر عرق می‌کند یا کسانی که بیش‌تر با آب سر و کار دارند و یا با مواد نمناک کار می‌کنند) و جویدن ناخن ها و دست کاری کردن زگیل است.البته سبک زندگی نیز بی تاثیر نمیباشد.

لیزر زگیل چه محاسنی دارد؟؟

فوتونا روشی نوین برای درمان زگیل ارایه داده است که فایده لیزر کردن زگیل بافوتونا این است که قابلیت نفوذ لیزر در عمق، امکان تهاجم کامل تری را به ویروس پاپیلومای انسانی فراهم می کند و موجب شده تا لیزر درمانی بافوتونا، روش مورد انتخاب برای درمان افراد دارای ضعف ایمنی شناخته شود.

بر اساس مطالعات دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزان پاکسازی زگیل توسط لیزر فوتونا چند برابر موثر تر از کرایوتراپی در درمان زگیل میباشد و میزان عود زگیل در افرادی که لیزرفوتونا می کنند کمتر از کسانی است که کرایو می کنند. به عبارت ساده تر خیلی اوقات برای پاکسازی یک زگیل نیاز به دو یا تعداد بیشتری جلسات کرایوتراپی است و گاهی اصلا پاسخگو نبوده و نیاز به تغییر روش درمان هست در حالی که در درمان با لیزر فوتونا در همان جلسه اول زگیل از بین خواهد رفت و عود نخواهد کرد.
تعداد جلسات لیزر و روش درمان توسط تیم متخصص در مرکز هستیا تعیین میگردد.

در لیزر فوتونا ما شاهد عوارض جانبی مانند احساس سوزش، اثر زخم و درد، نخواهیم بود وبا این تظمین که آسیب بافتی از 1 میلی متر در عمق فراتر نخواهد رفت، به کم ترین میزان می رسد.
بعد از ليزر زگيل با فوتونا ابتدا از يك پماد آنتي بيوتيك بر روي محل ليزر روزانه استفاده مي شود و در هفته دوم مي توان از كرم هاي ترميمي مثل كرم سيكالفيت استفاده كرد.

2- در نواحي مرطوب و چين دار بدن مثل نواحی تناسلی و یا مثل كشاله ران بايستي در حد مقدور منطقه ليزر شده را خشك نگه داشت. اصولا محل ليزر فوتونا نياز به پانسمان نداشته و مراقبت چنداني نياز ندارد بويژه در مواردي كه وسعت ضايعات زياد نباشد.

درمان رزاسه با فوتونا:

رزاسه چیست؟ رزاسه یک مشکل رایج و شایع پوستی است که باعث قرمزی و دیده شدن رگ های خونی در صورت می شود گاهی ممکن است برجستگی های کوچک، قرمز و پر از چرکی را تولید کند.این نشانه ها و علایم ممکن است به مدت چند هفته به طول بینجامد و سپس بعد از مدتی خوب شوند.
رزاسه می تواند با آکنه، واکنش های آلرژیکی یا دیگر مشکلات پوستی اشتباه گرفته شود البته تشخیص صحیح این بیماری باپزشک متخصص پوست میباشد

قرمزی صورت:

رزاسه معمولاً باعث قرمزی مداوم در بخش مرکزی صورت می شود. رگ های خونی کوچک روی بینی و گونه ها اغلب متورم و قابل رویت می باشند.

برآمدگی های متورم و قرمز:

بسیاری از افراد مبتلا به رزاسه نیز روی صورتشان جوش هایی می زنند که شبیه به آکنه هستند.این برجستگی ها گاهی حاوی چرک میباشند. پوست شما ممکن است داغ و حساس شود.
لیزر فوتونا نسل درمانی متفاوت و جدیدی را در عرصه عروق و رگهای خونی ارائه داده است که با طول موج ان دی یگ به کمک درمان رزاسه و قرمزی پوست بخصوص گونه ها شتافته است. لیزر فوتونا بامسدود کردن و ازبین بردن رگهای خونی که منجر به رزاسه میشوند توانسته است بهترین درمان را ارایه دهد. این درمان بدون خونریزی میباشد و اغلب فرد احتیاجی به مراقبتهای پس از لیزر ندارد و براحتی بعداز لیزر فوتونامیتواند به فعالیتهای عادی خود ادامه دهد. جهت مشاوره و تعیین نوع ضایعه پوستی رزاسه پزشک متخصص در مرکز هستیا شمارا ویزیت خواهد کرد.تعداد جلسات لیزر و طول زمان لیزر فوتونا توسط ایشان تعیین میگردد

جوانسازی پیشانی بدون تزریق بوتاکس بالیزر فوتونا

لیزرفوتونا با طول موج ایربیوم یکی از راههای تحریک کلاژن سازی و بازسازی لیفت پوست میباشد. علاوه بر آن لیزر فوتونا باهر تابش لایه بسیار ظریفی از سطح پوست را جدا می کند که نتیجه آن کاهش چین و چروک و بهبود جای جوش و اسکار های پوست و رفع تیرگی و لکهای پوست میباشد. و برای افرادی که پوست شل و افتاده ایدارند خصوصاً افرادی که دچار اسکار آکنه و فرورفتگی و ناهمواری در سطح پوست خود میباشند گزینه بسیار مناسبی است.
ساده ترین راه درمان چین و چروک بوتاکس است اما بسیاری افراد از غیرطبیعی بودن این روش شاکی هستند بعلاوه بسیاری افراد ترس از تزریق و عوارض بعد از آن را دارند بنابراین لیزر فوتونا جایگزین خوبی برای این افراد میباشد در نظرداشته باشید تشخیص سن مناسب لیزر فوتونا و تعداد جلسات درمان توسط تیم متخصص کلینیک هستیا تعیین میگردد. لیزر فوتونا برای جوانسازی پیشانی درد قابل تحملی دارد و برای افراد حساس با بی حسی موضعی کاملا قابل تحمل میباشد.

درمان چین و چروک دور لب و جوانسازی لب با لیزر فوتونا

ازعوارض افزایش سن برروی چهره که بسیار مشهود است کاهش حجم لب و افتادگی کنار لب ها و به دنبال آن افزایش فاصله بینی و لب میباشد. برای جلوگیری و درمان روند پیری در لب مجموعه هستیا مفتخر است با بکارگیری لیزر ایربیوم فوتونا جدیدترین پکیج جوانسازی لب و حجم دهی طبیعی لب بدون هرگونه تزریق و جراحی را ارائه دهد.
این روش درمانی فوتونا حجم از دست رفته ناشی از افزایش سن را ترمیم نموده از طرفی فرورفتگی و چین و چروک هایی که در اطراف دهان ایجاد شده و نشانه پیری در لب ها میباشد،را بازسازی کرده و با کلاژن سازی و الاستین سازی سبب لیفت و بهبود قوام لبها میگردد. شایان ذکر میباشدفوتونا با لایه برداری صورت گرفته کاهش تیرگی لبها دوراز ذهن نمیباشد.این درمان با فوتونا یک پیلینگ سطحی رانیزشامل میشود که منجر به بازگشت رنگ طبیعی و صورتی لب ها میشود. این روش درمان با فوتونا کاملا غیرتهاجمی، طبیعی، و بدون دردو خونریزی است. وهیچگونه سوزش و دردی بهمراه ندارد.