لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران یا جراحی کاهش چربی ران پا

زیبای و تناسب اندام تحتانی و پاها یکی از از عوامل بسیارمهم در داشتن اندام زیبا می باشد. امروزه بیش از پیش و به میزان بسیار زیادی به خوش فرم و خوش استایل بودن ران های پا توجه می ‌شود که  لیپوماتیک یکی از راه های دستیابی به آن می باشد. تجمع چربی در قسمت های مختلف پا مانند: ساق پا، ران پا، اطراف زانو و … می تواند زیبایی پاهای شما را تحت تاثیر قرار دهد. البته در برخی افراد بزرگ بودن ساق و ران پا وراثتی بوده و بخاطر استخوان بندی و عضلات حجیم می باشد.

لاغری پا با ورزش امکان پذیر است. اما می توان گفت یکی از سخت ترین نتیجه گیری ها از ورزش، لاغر شدن  پاها می باشد. رهایی سریع و راحت  از چربی های انباشته شدده در پاها که زیبایی اندام ما را تحت تاثیر قرار می دهد همانند بسیاری از نقاط دیگر بدن امکان پذیر می باشد. لیپوماتیک راه حل سریعی برای حذف چربی های انباشته می باشد که در اختیار ما قرار گرفته است.

لیپوماتیک ران

مراحل عمل لیپوماتیک ران

– جراحی لیپوماتیک ران تحت هر دو روش بی هوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می پذیرد. در صورت استفاده از بی حسی موضعی ،از داروهایی آرامبخش به منظور حفظ آرامش فرد نیز استفاده خواهد شد.

* در صورت انجام لیپوماتیک ران به همراه لیفت ران ممکن است بیهوشی عمومی و یا بی حسی از کمر توسط پزشک بیهوشی انتخاب شود.

– عموما جراح پیش از خوابیدن مراجع روی تخت و القای بیهوشی ،خطوطی را به منظور مشخص بودن پلن عمل بر ران فرد رسم می نماید.

– پس از بی هوشی به منظور اماده شدن بافت ران برای لیپوساکشن ،جراح مایع تامی سنت را در میان بافت چربی ران ها تزریق می نماید. از این مایع به منظور باز شدن بافت ها، بی حسی و کاهش خونریزی استفاده می شود.

– سپس جراح کانولای لیپوماتیک را از طریق برش های چند میلی متری روی پوست به میان بافت چربی وارد میکند. با اتصال کانولا توسط یک لوله به دستگاه مکنده و حرکات رفت و برگشتی کانولا در میان بافت چربی ران،چربی ها کشیده شده و از بدن خارج می گردند.

* ساختار کانولای دستگاه لیپوماتیک به گونه ای است که ویبره و ارتعاشاتی در قسمت سر آن وجود دارد. این حرکات ارتعاشی در میان بافت چربی به کمک حرکات رفت و برگشتی کانولا توسط جراح باعث جداسازی بهتر در بافت چربی خواهد شد.

لیپوماتیک در کدام قسمت های ران انجام می شود؟

لیپوماتیک در قسمت های جلوی ران، پشت ران، قسمت های داخلی و خارجی ران انجام می پذیرد .چگونگی انجام لیپوساکشن ران زیر نظر جراح انجام میشود و برای انتخاب قسمت های مورد جراحی فاکتور های مختلفی در نظر گرفته می شود.

به عنوان مثال: وجود سلولیت شدید  که به شکل افتادگی ها و فرورفتگی های شدید دیده میشود نشان دهنده ی شلی پوست می باشد. در این شرایط نمی توان از لیپوماتیک به تنهایی برای درمان ران استفاده نمود. لازم است لیپوماتیک و لیفت ران در کنار هم صورت بگیرد. چرا که در این شرایط انجام لیپوماتیک ران فقط ظاهر ران را زشت تر خواهد کرد. مقاله ی لیفت ران را برای اطلاعات بیشتر درمورد زیبایی ران مطالعه نمایید.

توصیه های پیش از عمل لیپوماتیک ران

– از یک ماه قبل از مصرف سیگار و مشروبات الکلی خودداری نمایید.

– مصرف دارو های رقیق کننده خون و ضد انعقاد ها مانند : آسپرین و وارفارین را تحت نظارت پزشک قطع کنید.

– در انتخاب جراح دقت کافی را به عمل آورید و پس از آن انتخاب درمان متناسب با ران های خود را به پزشک واگذار کنید.

– وزن خود را به حالت تعادل برسانید.

نقاهت پس از عمل لیپوماتیک ران

– عمل لیپوماتیک ران یکی از جراحی های زیبایی سبک بوده و دوره نقاهت کوتاهی دارد . پس از گذشت دو تا سه روز شما می توانید به فعالیت های معمول خود باز گردید.

– در روز های ابتدایی پس از عمل ترشح خونابه از محل ورود کانولا طبیعی خواهد بود.

– به منظور خروج خونابه ها از روش های کمکی استفاده نمایید. مانند: ماساژملایم از نقاط اطراف به سمت سوراخ روی پوست ،راه رفتن کوتاه و مستمر در منزل و …

– خروج سریعتر خونابه ها به کاهش تورم و کبودی کمک می نماید.

– به منظور کنترل تورم در روز های پس از عمل در زمان خواب پاهای خود را بالاتر از سطح قلب قرار دهید.

– تا زمان بهبودی کامل از مصرف سیگار و مشروبات بپرهیزید.

– استفاده مداوم از گن های فشاری مخصوص ( گن فشاری پاچه دار) برای کنترل سریع تورم و فرم گیری بهتر ران ضروری و کمک کننده می باشد.

مزایای لیپوماتیک ران

* دستیابی سریع به فرم ایده ال ران ها بدون رژیم و ورزش

* نقاهت کوتاه و سریع

* لیفت و خوش فرم شدن ران در صورت داشتن قوام پوستی مناسب

* باقی نماندن اسکار جراحی بر پوست

هزینه ی لیپوماتیک ران

هزینه ی عمل جراحی لیپوماتیک ران تحت تاثیر عوامل مختلفی متغییر می باشد. مانند: حجم چربی ها، تعرفه ی پزشک، شهر، بیمارستان یا کلینیک محل جراحی و …

با تغییر دادن عواملی مانند کلینیک و بیمارستان محل انجام جراحی می توان تغییری در هزینه ها ایجاد نمود. اما به دلیل اهمیت مهارت جراح و تاثیر بسیار مهم آن در نتیجه ی عمل توصیه می شود صرفه جویی در هزینه ها را به عنوان فاکتوری در انتخاب جراح لحاظ ننمایید.

*** تیم فوق تخصصی کلینیک هستیا بهترین گزینه ها برای دستیابی به فرم بدنی ایده آل را در اختیار شما قرار خواهد داد. ***