ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم

روش های متفاوتی برای کم کردن وزن و زیبا کردن اندام بخصوص شکم وجود دارد . از رژیم درمانی و ورزش گرفته تا عمل های جراحی به منظور کاهش وزن مثل اسلیو و بای پس که بر معده انجام می‌شوند. این اعمال با کاهش حجم معده و در پی آن کاهش اشتها ، کاهش وزن سریع و زیادی را به همراه دارند. زیباسازی شکم با ابدومینوپلاستی یکی از این روش ها می باشد.

لیپوساکشن

به طور علمی ابدومینوپلاستی روشی است که با از بین بردن چربی ، پوست اضافی و افزایش استحکام عضلات دیواره شکم باعث ایجاد شکم صاف و اندامی زیبا میشود .این عمل تحت عنوان عمل تامی تاک نیز نام برده می شود. ابدومینوپلاستی یک جراحی با اثر طولانی مدت می باشد و در صورت حفظ رژیم استایل حفظ می شود.

ابدومینوپلاستی با توجه به نیاز بیمار در سه نوع مینی ابدومینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی کامل وابدومینوپلاستی همراه با لیپوساکشن انجام میشود که هر سه به بیهوشی نیاز دارند که می تواند به صورت عمومی و یا از کمر(اسپاینال) باشد. بطور کل ،ابدومینوپلاستی در مواردی که پوست شکم شل و افتاده شده و بافت اضافه زیادی وجود دارد انجام می شود. این افتادگی می ‌تواند حتی بدون وجود وزن اضافه شدید هم در افراد اتفاق بیفتد لذا این عمل فقط در افراد با وزن بالا صورت نمیگیرد .

لیپوساکشن

افراد کاندید ابدومینوپلاستی

باید توجه داشت که عمل ابدومینوپلاستی به منظور کاهش وزن انجام نمی شود اما با این وجود به خاطر خارج کردن قسمتی از پوست و چربی به همان میزان از وزن کاسته می شود. افراد کاندید ابدومینوپلاستی به شرح زیر هستند.

 

 1. خانمهایی که بارداری مکرر داشته اند به خاطر دیواره ی ضعیف شکمی و پوست با قوام پایین در آنها افتادگی و بد فرمی شکم به وجود آمده است.
 2. در کسانی که تحت جراحی های کوچک کردن معده مانند اسلیو و بای پس قرار گرفته اند و در پی آن با کاهش وزن سریع و شدید و خالی شدن بافت چربی ، پوست آنها حالت شل و افتاده پیدا کرده است.
 3. افرادی که با وجود زیبایی کل اندام شان از بد فرمی شکم خود ناراضی هستند.
 4. در افرادی که لیپوساکشن وسیع انجام شده و پس از خروج چربی ها پوست اضافه شکم بد فرمی ایجاد کرده است.

تفاوت مینی ابدومینوپلاستی وابدومینو پلاستی کامل چیست؟

این دو جراحی با یک هدف اما در دو وسعت متفاوت درافراد با توجه به نیاز آن ها انجام می شود.تفاوت این دو جراحی در پروسه آن ها می باشد که با توضیحاتی در مورد مراحل انجام آنها این تفاوت برای شما ملموس و قابل فهم می ‌شود.در ابدومینوپلاستی کامل جراح پس از بیهوشی بیمار، با یک برش عرضی سرتاسری در حد فاصله خط رویش موی ناحیه شرمگاهی و ناف عمل را شروع میکند.

پس از آن با آزاد سازی چربی زیر شکم از عضله ، قسمت اضافه پوست و چربی را برای جداسازی آماده می کند. در مرحله بعدی به وسیله دوختن فاشیا به منظور بالا بردن استحکام دیواره شکم و ترمیم ماهیچه تضعیف شده،بستر دوختن شکم با بافت کمتر از قبل را آماده می کند. به دلیل برداشتن حجم بالای پوست جراح با تعبیه سوراخ در ضخامت بافت شکم جدید ، ناف را به سوراخ سطح پوست متصل می کند و یا به اصطلاح ناف جدید برای بیمار ایجاد می کند.

 

 • در اکثر موارد لوله ای به نام درن برای تخلیه خونابه در محل جراحی تعبیه شده و از سطح پوست خارج می شود.
 • جراحی مینی ابدومینوپلاستی در افرادی که افتادگی شدید یا شکم خیلی بزرگ ندارند انجام می شود.

 

تفاوت مینی ابدو با ابدومینوپلاستی کامل

 

 1. میزان برش
 2. میزان خروج بافت
 3. ترمیم فاشیا و عضله

 

بدیهی است که به خاطر تداخل کمتر عوارض کمتری متوجه عمل مینی ابدومینوپلاستی می باشد و سرعت ترمیم بالاتری دارد. در نوع سوم یا همان ابدومینوپلاستی همراه با لیپوساکشن در افرادی که علاوه بر افتادگی ،چربی انباشته زیادی در کل شکم و پهلو ها دارند عمل ابدومینو پلاستی پس از لیپوساکشن انجام می شود. نکته قابل توجه و مهم در زمان انتخاب ابدومینوپلاستی کامل این است که پس از انجام آن قصد بارداری مجدد نداشته باشید.

مراقبت های قبل از انجام عمل

مراقبت های عمومی وجود دارد که قطعاً پزشک شما همه آنها رابه دقت به شما یادآوری می کند.اما دانستن دو نکته مدتی پیش از انجام جراحی به شما کمک خواهد کرد :

 

 1. برای انجام این عمل حداقل از ۶ هفته قبل نباید سیگارو هر گونه محصولات حاوی نیکوتین استفاده شود(نیکوتین ترمیم زخم را به تاخیر می‌اندازد)
 2. مصرف داروهای ضد بارداری باید از ۶ هفته قبل از جراحی متوقف شود چرا که خطر ترومبوز یا لخته شدن خون را افزایش می دهند.

بهبودی پس از از عمل ابدومینوپلاستی

پس از اتمام عمل ابدومینوپلاستی بیمار وابسته به نظر جراح پس از 48 ساعت و یا بیشتر از بیمارستان از ترخیص می شود. بیمار بایستی از زمان اتمام عمل تا حداقل یک ماه به منظور کاهش تورم و خطر آمبولی گن بپوشد. میزان ورم ممکن است تا سه روز حالت افزایشی داشته باشد که طبیعی است. ترشح خونابه تا چند روز طبیعی است اما در صورت خونریزی غیر معمول به پزشک خود مراجعه کنید.

تا چند هفته فعالیت معمولی خود را انجام دهید ، این بدین معناست که از استراحت مطلق و یا فعالیت سنگین خودداری کنید. مصرف میوه جات ،سبزی ها، ماهی و میگو به طور طبیعی توصیه می شود. همانند مراقبت های قبل از عمل به منظور تسریع در بهبود زخم تا مدتی از کشیدن سیگار و مشتقات نیکوتین خودداری کنید. به منظور کنترل ورم مصرف نمک را محدود کنید.

عوارض ابدومینوپلاستی

عوارضی سطحی که معمولاً برای همه اتفاق می افتد شامل کبودی مختصر،درد ، ترشح  خون آبه و ورم که به مرور بهبود پیدا می‌کند. اسکار حاصل از عمل عموما باقیمانده و با استفاده از روش های پوستی کمرنگ رنگ شده و بهبود می یابد اما به دلیل مکان آن و پنهان شدن زیر لباس زیر مسئله قابل توجهی نمی باشد. اما عوارضی احتمالی وجود دارد که هر چند احتمال رخ دادن آن ها کم باشد، باید پیش از اقدام به عمل از آنها آگاه باشید. عوارضی مانند:

عفونت ،خونریزی، آمبولی (ایجاد لخته و جا به جا شدن از طریق جریان خون به ریه ،مغز یا نقاط دیگر بدن و بروز مشکلات تنفسی) به صورت بالقوه ممکن است اتفاق بیفتد.

نتایج ابدومینوپلاستی

مراحل انجام ابدومینوپلاستی

قدم اول مشاور تلفنی رایگان

شما می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی با کلینیک هستیا و یا پر کردن فرم مشاوره رایگان سایت، با کارشناسان این مرکز ارتبطات برقرار کرده و پاسخ سوالات خود را از ایشان جویا شوید.

قدم دوم ارسال عکس و گرفتن نظر مشاور

در اکثر اقدامات اصلاحی و زیبایی مورد تقاضای مراجعان، برای تشخیص هرچه بهتر لازم است که پزشک یا مشاور عکس ناحیه مورد نظر را بررسی کند. در این مرحله مراجعان باید عکس مذکور را طبق شرایط تعیین شد تهیه و برای مرکز ارسال کنند.

قدم سوم مراجعه حضوری و تعیین وقت عمل

پس از بررسی عکس و شرایط مراجعین، راهکارها و اقداماتی تعیین و مشخص می شود. مراجعان باید در این مرحله برای انجام بررسی های دقیق تر و انجام اقدامات نهایی در تعیین وقت عمل به کلینیک هستیا مراجعه کنند.

قدم چهارم لذت و رضایت از نتیجه عمل

در نهایت پس از انجام اقدامات لازم توسط تیم مجرب هستیا، مراجعین عزیز می توانند از نتیجه جراحی و تغییرات ایجاد شده لذت ببرند.

شما می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی با کلینیک هستیا و یا پر کردن فرم مشاوره رایگان سایت، با کارشناسان این مرکز ارتبطات برقرار کرده و پاسخ سوالات خود را از ایشان جویا شوید.

سوالات پرتکرار ابدومینوپلاستی

 • ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

  این جراحی برای افرادی که بر اثر بارداری، تغییر وزن زیاد و ... دچار بدفرمی یا افتادگی پوست شکم شده اند، مناسب است.

 • تفاوت مینی ابدو با ابدومینوپلاستی کامل در چیست؟

  این دو فرآیند در میزان برش، میزان خروج بافت و ترمیم فاشیا و عضله متفاوت هستند.

call-us

همین الان مشاوره رایگان دریافت کنید

تماس بگیرید 02122206535 02122206535 یا فرم مشاوره را پر کنید

عکس های موضعی که نیاز به مشاوره دارد را ارسال کنید.
فایل ها را به اینجا بکشید یا
انواع فایل های مجاز : jpg, png, حداکثر اندازه فایل: 5 MB.
  Hidden
  این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  هر سوالی در رابطه با ابدومینوپلاستی دارید بپرسید

  دیدگاهی برای این محتوا منتشر نشده است. اولین نفر باشید!
  دیدگاه خود را بنویسید.
  اگر عضو سایت هستید وارد شوید.
  دیدگاه شما