لیپوساکشن

تخلیه چربی‌های اضافی

لیپوساکشن ،لیپوماتیک و یا پیکرتراشی سریع ترین راه تناسب اندام است به بیان ساده حذف چربی های انباشته موضعی سخت وپایدار که با رژیم و ورزش همچنان پابرجا هستند وفرم دهی اندام براساس معیارهای زیبایی پیکرتراشی می باشد.این عمل به وسیله یک دستگاه مکنده و یک کانولا(لوله ی فلزی باریک وتو خالی) متصل به دستگاه از طریق سوراخ های بسیار ظریف در سطح پوست انجام می شود.

لیپوساکشن

همانطور که اشاره شد، لیپوساکشن درمان چاقی یا عملی برای کاهش چشمگیر وزن نیست وحتی این جراحی در افراد با BMI بالا می تواند ریسک مشکلات را افزایش دهد.لیپوساکشن به هر طریق یک درمان مکمل است.این موضوع بدین معناست که لیپوساکشن نمی تواند جایگزین صد در صد ورزش و رژیم شما بشود .

در چاقی یکنواخت کل بدن پس از رژیم و ورزش مستمر می توان تا حدود زیادی از چربی های انباشته شده ی بدن را کاهش داد و یا به عبارتی وزن و سایز را کم کرد اما در افراد با ژنتیک های مختلف این کاهش بافت چربی به شکل متفاوتی انجام می شود واصولا در مناطقی مانند زیر شکم ،پهلو و ران ها چربی های پایدار سخت تر از بین می روند.بدیهی است که با کاهش چربی دیگر مناطق ، این چربی ها بیشتر خودنمایی می کنند و اینجا دقیقا جایی است که لیپوساکشن به کمک ما می آید تا به فرم بدنی ایده آل خود برسیم.

لیپوساکشن

لیپوساکشن چیست؟

فرم دهی در اندام هایی نظیر ران، شکم وپهلو ،زیر باسن ،ساق پا ،بازو وهر تجمع چربی ای که فرم استاندارد یک بدن زیبا را تغییر دهد، انجام می شود.لیپوساکشن در اندام های مختلف متداولا فقط به منظور خروج ،کاهش چربی ها و فرم دهی انجام می شود ولی گاها این عمل فقط جهت تزریق چربی های خود فرد برای زیبا سازی سایر اندام از جمله پر کردن خطوط خنده وسایر خطوط صورت ،برجسته سازی گونه و لب ،زاویه سازی فک و فرم دهی چانه ،محو گودی زیر چشم،جوان سازی دست ، برجسته سازی باسن،فرم دهی ناحیه ژنیتال و… انجام می شود.

 

آنچه که لازم است از پروسه ی عمل لیپوساکشن خود بدانید

 

با توجه به میزان گستردگی عمل و نواحی خارج سازی چربی نوع بیهوشی توسط پزشک بیهوشی انتخاب می شود.معمولا در این جراحی بیهوشی عمومی اعمال می شود.در صورت محدود بودن ناحیه انجام لیپوساکشن،استفاده از بی حسی موضعی نیز رایج است.

پوزیشن عمل لیپوساکشن با توجه به موضع عمل تغییر میکند .در مورد شکم و پهلو ها خوابیده به پشت بوده و در حین عمل برای لیپو پهلو ها پوزیشن به خوابیده به پهلوی مقابل تغییر میکند.

مراحل عمل لیپوساکشن

درکل در پروسه خارج سازی چربی این مراحل انجام میشود:

 1. تزریق محلول اولیه (Tumescent) زیر پوست و درون بافت چربی
 2. وارد کردن کانولای ساکشن در بافت چربی از طریق برش های کوچک 2-3 میلی متری ایجاد شده در سطح پوست
 3. جدا سازی و قابل ساکشن کردن بافت چربی با حرکات رفت وبرگشتی دست و کانولا وخارج کردن آن ها توسط دستگاه ساکشن محلول (Tumescent) به منظور باز شدن و سفتی بافت های چربی برای خروج راحت تر،بی حسی و کاهش درد ، احیا مایع برای بیمار و همچنین کاهش خونریزی تزریق می شود.

پانسمان عمل لیپوساکشن

پانسمان این جراحی یک پانسمان استریل معمولی بر روی برش ها است .در انتهای عمل یک گن مخصوص برای فرد روی پانسمان بسته میشود.

درد،کبودی وترشحات زخم پس از عمل بخشی از ترشحات خونابه ای زخم ناشی از باقی مانده ی محلول (Tumescent) می باشد که معمولا بین 2 تا 7 روز طول میکشد البته ممکن است در افرادی چاق تر این حجم خونابه بیشتر باشد.ماساژ آهسته ی منطقه به سمت زخم می تواند این امر را تسهیل نماید.

 • کبودی پس از عمل لیپوساکشن بسته به بدن هر فرد به مدت دو تا سه هفته در شدت های متفاوت وجود دارد
 • درد عمل لیپوساکشن بسته به میزان تحمل درد در هرفرد دو تا چهار روز متفاوت است و شدت آن به گونه ای است که با مسکن خوراکی و شیاف قابل تحمل است
 • میزان و مدت ماندگاری ورم ناشی از لیپوساکشن نیز همانند کبودی برای افراد بین 2 تا 6 ماه متغییر است.

 

نتایج لیپوساکشن

مراحل انجام لیپوساکشن

قدم اول مشاور تلفنی رایگان

شما می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی با کلینیک هستیا و یا پر کردن فرم مشاوره رایگان سایت، با کارشناسان این مرکز ارتبطات برقرار کرده و پاسخ سوالات خود را از ایشان جویا شوید.

قدم دوم ارسال عکس و گرفتن نظر مشاور

در اکثر اقدامات اصلاحی و زیبایی مورد تقاضای مراجعان، برای تشخیص هرچه بهتر لازم است که پزشک یا مشاور عکس ناحیه مورد نظر را بررسی کند. در این مرحله مراجعان باید عکس مذکور را طبق شرایط تعیین شد تهیه و برای مرکز ارسال کنند.

قدم سوم مراجعه حضوری و تعیین وقت عمل

پس از بررسی عکس و شرایط مراجعین، راهکارها و اقداماتی تعیین و مشخص می شود. مراجعان باید در این مرحله برای انجام بررسی های دقیق تر و انجام اقدامات نهایی در تعیین وقت عمل به کلینیک هستیا مراجعه کنند.

قدم چهارم لذت و رضایت از نتیجه عمل

در نهایت پس از انجام اقدامات لازم توسط تیم مجرب هستیا، مراجعین عزیز می توانند از نتیجه جراحی و تغییرات ایجاد شده لذت ببرند.

شما می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی با کلینیک هستیا و یا پر کردن فرم مشاوره رایگان سایت، با کارشناسان این مرکز ارتبطات برقرار کرده و پاسخ سوالات خود را از ایشان جویا شوید.

سوالات پرتکرار لیپوساکشن

 • امکان انجام لیپوساکشن برای کدام نواحی وجود دارد؟

  لیپوساکشن برای تخلیه چربی نواحی شکم، ران، پهلو، زیرباسن و ... استفاده می شود.

 • آیا لیپوساکشن با بیهوشی انجام می شود؟

  معمولا در این جراحی بیهوشی عمومی اعمال می شود.در صورت محدود بودن ناحیه انجام لیپوساکشن،استفاده از بی حسی موضعی نیز رایج است.

call-us

همین الان مشاوره رایگان دریافت کنید

تماس بگیرید 02122206535 02122206535 یا فرم مشاوره را پر کنید

عکس های موضعی که نیاز به مشاوره دارد را ارسال کنید.
فایل ها را به اینجا بکشید یا
انواع فایل های مجاز : jpg, png, حداکثر اندازه فایل: 5 MB.
  Hidden
  این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  هر سوالی در رابطه با لیپوساکشن دارید بپرسید

  دیدگاهی برای این محتوا منتشر نشده است. اولین نفر باشید!
  دیدگاه خود را بنویسید.
  اگر عضو سایت هستید وارد شوید.
  دیدگاه شما